Salma Hayek kicsit producerkedik, picit levetkőzik - videó
Salma Hayek hamarosan itthon is induló új sorozatának van néhány értéke a humoron kívül is, például a kivillanó keblek.
URLguru |
A történet nem különösebben bonyolult, itthon is futott már néhány dél-amerikai verziója: csúnya lány szerencsétlenkedik, aztán felismerik értékeit, és sikeressé válik. Az RTL Klub pont az előzmények miatt nem használhatja a magyar Címlapsztorinál sokkal jobb eredeti címet, mivel jelenleg is fut egy mexikói csúnyalányos sorozat, de a két film ezen, és a történet alapvető sajátosságain kívül nem hasonlítható össze – a megvalósítás színvonalát tekintve semmiképpen sem.
A Címlapsztori egyik executive producere maga Salma Hayek, aki többször fel is tűnik a sorozatban, nem főszereplőként, de az egyik fontos férfi szereplőt állandóan és nagyon viccesen provokálva.
A sorozat főszereplője a csúnya lány, Betty, akit America Ferrera színésznő alakít, itthon kevés néző számára lehet ismerős, bár szerepelt már néhány komolyabb egészestés filmben is, alkatából adódóan mindig teltkarcsú latin lányt játszva. Ferrera a szerepnek köszönhetően nem csak híres lett, de Betty megformálásáért minden lehetséges díjat is begyűjtött, ezzel egy új típusú nőideált honosított meg az amerikai médiában. A teltebb nőket általában kipellengérező sajtó most, egyelőre, Ferrera lábai előtt hever, megjelenését, öltözködését, tehetségét dicsérve. A 23 éves America méltó párja Salma Hayeknek harcosságban, nem marad meg a puszta mosolygásnál, ha teheti, véleményt is nyilvánít. Az Independent Spirit díjátadóján például saját keresztnevével viccelve még egy Bush ellenes utalást is megengedett magának.
A sorozat sikerének egyik titka egyébként éppen a politikus hangütés lehet, ami kicsit furcsán hangzik, tekintve, hogy főleg egy divatmagazin irodáiban játszódik a sztori, mégis számos kritika kiemeli ezt a jellegzetességet. Az egyik fontos tényező, amely sem társadalmilag, sem politikailag nem hanyagolható el Amerikában, hogy a főszereplő egy latin nő, kicsit túlsúlyos és nem különösebben vonzó, kimerítve ezzel a halmozottan hátrányos helyzetű fogalmát. Az eddigi csúnyalányos sorozatokhoz képest itt nem egy férfi megszerzése, a házasság a cél, hanem pusztán saját értékeinek elismertetése, a tisztelet kivívása. Betty helyzetét súlyosbítja családjának bevándorlói háttere, anyagi helyzetük, még egy valószínűleg meleg unokaöcsit beleírtak a politikai korrektség kedvéért a szerzők. A komoly témákkal a sorozat szintén részletesen és elég direkt módon foglalkozik, de mindezt igen humorosan, néha önironikusan teszi persze, mégis csak tévésorozatról van szó, nem pedig dokumentumfilmről.
A sorozat magyar változatának jövője azon múlik, vajon mindez elég érdekes lesz-e a hazai nézők számára is, az amerikai divatvilág csillogása és a bevándorlók világa közti ellentét leköt-e minket, fogjuk-e majd az Amerikában annyira sikeres poénokat.