2007. december. 13. 00:00 travelline.hu Utolsó frissítés: 2009. június. 03. 13:49 Plázs

A Budapest Gate ingatlanfejlesztés fellendítheti a golfturizmust

Sztojanovits Kristóf szerint a golfturisták átlagosan két hetet töltenek el a...

Sztojanovits Kristóf szerint a golfturisták átlagosan két hetet töltenek el a célországban és tartózkodásuk alatt átlagon felül költenek.

Kali Zoltán, a KPMG utazás, szabadidő és turizmus csoportjának vezetője elmondta, hogy Magyarországon a lakosság 0,021 százaléka tagja valamilyen golfklubnak, ez az arány Nyugat-Európában 0,3 százalék. Európában körülbelül 6500 golfpálya van, túlnyomó részük Nyugat-Európában, azon belül is Angliában, illetve Írországban.

Magyarországon 10 pálya van, többségük a nyugati régióban, a tervezett beruházások is ezt a régiót célozzák meg - tette hozzá.

Kali Zoltán hangsúlyozta, hogy Nyugat-Európában a víz után a golfpálya a legkeresettebb kiegészítője egy lakóközösségnek.

A golf és az ingatlanpiac összekapcsolására legjobb példa Spanyolország és Portugália, ahol mind lakó, mind nyaraló, mind pedig befektetési céllal vásárolnak ingatlanokat golfpályák közelében - mondta.

Spanyolországban elterjedt a "buy to let" befektetési forma, amelyben a befektetők a megvásárolt ingatlant fél évre kiadják, az így nyert bevételből fedezik az ingatlan kiadásait, az év másik felében pedig ingyen laknak benne.

Erdei Bálint, a Budapest Gate marketingért és értékesítésért felelős vezetője az MTI-nek elmondta: a 75 milliárd forintból épülő, várhatóan 2010-re elkészülő ingatlanegyüttesben 400-650 ezer forint közötti négyzetméter áron lehet majd lakáshoz vagy házhoz jutni.

A fejlesztés 500 új munkahelyet teremt - hangsúlyozta. A 280 hektáros területen 250 villa, ikerház és társasház épül, a golfpálya mellett helyet kap egy 5 csillagos szálloda és egy 1250 személy befogadására képes konferenciaközpont.

(MTI)
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.