Plázs hvg.hu 2012. április. 21. 13:18

Egy nagyon intim kapcsolat: sziámi ikrek, akiket nem lehet szétválasztani

Fotósorozat készült egy olyan ikerpárról, akiket az orvosok sem tudnak szétválasztani. Többek között két lábon, és négy karon osztozkodnak, egy életen át.

Amikor az orvosok rájöttek, hogy nem tudják szétválasztani a sziámi ikreket – Carmen és Lupita Andradét –, édesanyjuk nem tudott ezzel kibékülni. Mexikóból az Egyesült Államokba mentek, azt remélve, hogy esélyt adhat lányainak arra, hogy normális életet éljenek. Ám az ikreket, összenőtt gerincük miatt nem tudják az orvosok szétválasztani.

Évekkel később, amikor már az ikrek is elég idősek voltak ahhoz, hogy megértsék állapotukat, tudomást szerezve anyjuk sikeretelen próbálkozásairól, ledöbbentek. "Anyu, miért akarsz minket ketté választani? – kérdezgették.

Annabel Clark fotói az ikerpárról - kattintson a képre!
Annabel Clark

Az ikreknek négy karjuk és két lábuk van – mindegyikük irányít egyet. Osztoznak a reproduktív szerveken és az emésztőrendszeren is. Ennek ellenére élvezik az életet: bukfenceznek, futnak, zongoráznak, akárcsak a többi gyerek. Noha úgy tűnik, nagy az összhang, két nagyon is különböző személyiség figyelhető meg: Carmen viccelődő, és inkább domináns, míg Lupita félénk és tartózkodó.

Most, 11 évesen boldogok, de vajon hogyan fogják megélni a serdülőkort, képesek lesznek-e elérni álmaikat? Vagy hogyan lesznek képesek egy párkapcsolatra, az intimitásra? Egyelőre megválaszolatlan kérdések.

Az ikrekről fotósorozat is készült, Annabel Clark képei itt láthatók! A fotós célja, hoyg megmutassa az embereknek, így is lehet élni, mint fogalmazott: nincs ebben semmi ijesztő, semmi lehangoló.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.