Plázs MTI 2011. december. 19. 17:21

Küldjön egy dalt Facebookon kedvenc ápolónőjének

A megbecsülés és az őszinte tisztelet kifejezése nem kerül pénzbe, mégis sokat érhet. Tegyük ezt most meg meg az ápolónőkért elismerve munkájukat, és leginkább azt, hogy még itthon dolgoznak – hívja fel a figyelmet a Másképp az ápolónőkért nevű kezdeményezés.

Az orvosok mellett az ápolónők is egyre nagyobb számban válassztják valamelyik nyugat-európai országot. A Másképp programok keretében most az ápolónők munkájának elismerésére, megbecsülésére hívják fel a figyelmet, mégpedig két részből álló cselekvési tervvel.

A társadalmi elismerést mi betegek adhatjuk meg, azzal, ha kifejezzük megbecsülésünket. A program azért is nagyon időszerű, mert nagyon jól látható, hogy ha nem történik valami, az egészségügyi ellátó rendszer összeomlik.

A felhívás szerint, aki fontosnak tartja, hogy az ápolónők és az egészségügyi dolgozók érezhessék megbecsülésünket, fejezzék ki azt december 20-24 között. Miként lehet ezt megtenni? Akiknek éppen ezekben a napokban kell egészségügyi intézménybe mennie, megtehetik például egy mosollyal, apró kedves gesztussal –néhány kedves szó, köszönő kártya, egy szál virág, egy kézzel készült saját alkotás – kifejezi háláját és köszönetét az ápolónők felé. Aki nem jár ilyen helyen, e-mailben is küldhet köszönőkártyát, vagy egy dalt, vagy csak pár szót ápolónő ismerősének, illetve annak az ápolónőnek, aki segítette gyógyulásában. A legnagyobb közösségi oldalon is van erre lehetőség.  

A második részben pedig – amely már jövőre valósul meg – stressz kezelési tréningekkel, egyéni beszélgetésekkel segítjük az ápolókat, hogy lehetőségük nyíljon saját munkahelyi vagy magánéleti válságaikat megbeszélni, képzett és tapasztalt segítőkkel. A program szakmai mentora Buda Béla pszichiáter, egyetemi tanár lesz.  

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.