A betörők számára ugyanis ezek az oldalak nagyon jó vadászterületet kínálnak. Ne könnyítsük meg a dolgukat!
A betörők számára ugyanis ezek az oldalak nagyon jó vadászterületet kínálnak. Ne könnyítsük meg a dolgukat! Tőlünk is függ, hogy vagyonunk mennyire válik betörők célpontjává. A hagyományos eszközök és módszerek – időzáras lámpa vagy rádió, rendszeresen ürített postaláda – mellett érdemes fokozott figyelmet fordítanunk online jelenlétünkre is, hiszen a technika fejlődésével a betörők lehetőségei bővülnek. Akár egy, a kedvenc közösségi oldalunkon közzétett árulkodó megjegyzéssel is könnyen ráirányíthatjuk a bűnözők figyelmét üresen maradt lakásunkra.
„A közösségi oldalak mára mindennapjaink szerves részévé váltak – mondta Hangyási István, a K&H Biztosító kárrendezési vezetője – és veszélyes támadási felületet képezhetnek. Az iwiwen vagy a facebookon nemcsak az ismerőseinkről tudhatunk meg mindent, hanem kis kereséssel szinte bárkiről. Rengeteg információt töltenek fel az emberek, a fényképeiktől kezdve a kedvenc zenéiken át az aktuális tartózkodási helyükig. Sokan bele se gondolnak, hogy például otthonukban készült fotóik korlátlan megosztásával betörők célpontjává válhatnak. Egy értékes festmény, szőnyeg, elektronikus berendezés látszik a fotókon, és megkönnyíti a célpontot kereső bűnözők dolgát. Komoly kockázatot hordoz továbbá, ha valaki bejelenti a közösségi oldalon, hogy elutazik. Ami a barátainknak izgalmas információ, az a betörőknek felhívás a keringőre: nem vagyunk otthon, minden nehézség nélkül, bátran behatolhatnak a lakásunkba.”
Ha mindenképpen tudatni szeretnénk a világgal, éppen hol vagyunk, és mivel töltjük az időnket, alaposan gondoljuk át, hiszen a közzétett információval vissza lehet élni. Érdemes tanulmányozni a közösségi oldalak biztonsági beállításait, hiszen többnyire jól szabályozható, hogy milyen információt osztunk meg és kivel, így az általunk nem ismert felhasználók elől adatainkat el is tudjuk rejteni.