Plázs travelline.hu 2009. december. 09. 09:15

A világ 5 legmagasabb szállodája (fotókkal)

Az Emporis egy 100-as toplistát állított össze, amelyben kizárólag magasságuk alapján állította sorrendbe a világ...

Az Emporis egy 100-as toplistát állított össze, amelyben kizárólag magasságuk alapján állította sorrendbe a világ legnagyobb szállodáit. Az utolsó helyen a Chicago-ban található Hotel InterContinental épülete áll, a maga 144 méteres magasságával, amely azért igazán különleges, mert ezt a szállodát még 1929-ben építették fel, és még ma is elég magasnak bizonyult ahhoz, hogy a legjobbak között említhessék. A Dolton Hotel Changsha 200 méteres tornya csupán a 24. hely megszerzéséhez volt elég, a tízedik helyhez már 226 méteres magasságokra volt szükség, ezt a pozíciót egyébként a Nagoya-ban található JR Central Hotel Tower érdemelte ki.

JR Central Hotel Tower
Flickr (Creative Commons) - vitroid

A világ legmagasabb szállodáinak toplistáján az ötödik helyet 304 méteres magasságával a Baiyoke Tower II nevű hotel érdemelte ki, amely 85 emeletével Thaiföld legmagasabb épületeként van számon tartva. Összesen 673 szoba található benne, és 360 fokos tetőpanorámában is gyönyörködhetünk, ha nem rettegünk a magasságtól a 77. emelet nyílt teraszán.

Baiyoke Tower II
allpropertymanagement.com

Egyáltalán nem meglepő, hogy az élmezőnyben szinte csak Dubaj neves szállodái kaptak helyet, elvégre a luxus fővárosában nem csak a pompa, hanem a méret is kardinális pont - itt mindig mindenben a lehető legjobbnak kell lenni. A 2000-ben épült, 309 méter magas Jumeirah Emirates Towers Hotel, vagy másik nevén Emirates Towers II a negyedik helyet tudta megszerezni, és bár öt méterrel megverte az ötödik helyezettet, emeletek számában jócskán alulmaradt, itt "csak" 56 szint várja a látogatókat. Nos, a luxuslakosztályokban nem szeretik a zsúfoltságot...

Jumeirah Emirates Towers
Flickr (Creative Commons) - octal
[[ Oldaltörés (Top 3 legmagasabb szálloda: kik kapnak érmet?) ]]

Alig egy évvel készült csak korábban, mégis sokkal híresebb lett Dubaj másik nagy nevezetessége, a Burj Al Arab hotel, amely leginkább egy vitorláshoz hasonlítható (nem véletlenül, hiszen eleve a tengeren áll: egy mesterséges szigeten található, 280 méterre a parttól, amellyel saját híd köti össze). A majdnem 321 méter magas, 60 emeletes épület sokáig az első helyet birtokolta a magassági toplistán, de még bronzérmesként is a leghíresebb épületnek mondható, nem véletlen, hogy még a legolcsóbb szobáját is 1000 dollárért adják ki egyetlen éjszakára.

Burj al Arab
Flickr (Creative Commons) - Lori Greig

Nehéz elhinni, hogy a magassági verseny dobogójának második helyét nem az Egyesült Arab Emirátusok második legnagyobb városában találjuk meg, az Észak-Kora Pyongyang városában ugyanis szintén divat lett a nagyzolás. Itt a Ryugyong Hotel nevű, 330 méter magas, 60 emeletes, kissé furcsa kinézetű építmény érdemelte ki az ezüstérmet, ráadásul ez a szálloda arról is híres, hogy ez volt az első 100 emeletesnél magasabb épület, mely nem New Yorkban vagy Chicagóban épült. 1992-ben már gyakorlatilag készen volt, de 2008-ban nyitották meg csak kapuit, lassan sikerült berendezni ennyi szobát...

Ryugyong Hotel
Flickr (Creative Commons) - yeowatzup

Az aranyérem természetesen megint Dubjaban vár minket (ráadásul itt az arany is olcsóbb), ahol a  Rózsa torony (Rose Tower) 333 méter magasan, 72 emelettel lett a világ leghatalmasabb szállodája, ráadásul egy olyan felhőkarcoló, amelyet teljesen egészében hotelként használnak fel (ez a többi versenyző esetében nem mondható el), éppen most decemberben nyitja meg a kapuit a luxusra és magasságokra éhes nagyközönség előtt. Eredetileg egyébként 380 méteres magasságra tervezték, de aztán kompromisszumokat kellett kötni a valósággal, ám a rekordhoz ez is elég volt. A szálloda közelében egy 9 szintes parkolóház is épült, hogy elférjen a sok érdeklődő, aki szeretne soha nem látott magasságokba emelkedni - a földön állva.

Rose Tower
Flickr (Creative Commons) - pjf@cpan

-NB-

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.