Hét tonna aranyat csempészett egy banda Olaszországból Svájcba
Átalakított autókban vitték át az aranyat a határon, az ékszereket, tömböket, érméket aztán Németországban adták el.
Átalakított autókban vitték át az aranyat a határon, az ékszereket, tömböket, érméket aztán Németországban adták el.
Az arany határidős jegyzése 2856,3 dolláron állt unciánként az amerikai kereskedés kezdetekor, azóta is drágul.
A Román Nemzeti Történeti Múzeum igazgatójának kell mennie a hollandiai betörés miatt. A román kormányfő nem érti, miért nem voltak a múzeumban biztonági őrök.
A Metal Shredder Hungary Zrt. elektronikai hulladékokat dolgoz fel, aranyat és ezüstöt is kinyer belőlük. Tulajdonosai között volt ügynökmúltú exállamtitkár, és van bankvezér is.
Az aranytartalék megléte pszichológiai hatásként biztonságot sugall, egy összetett befektetési portfólióban megvan a maga helye, a tárolása pedig nem tétel azon az euró tízmilliárdos szinten, ahol a jegybanki tartalék áll.
Historikusan magas, éves szinten azonban alacsony szinten, euróban számolva 46 milliárdon állt a jegybank nemzetközi tartalékállománya szeptember végén. Pedig az aranytartalék mértékét, a miniszterelnök útmutatását követve, nemrégiben 110 tonnára emelték, a fémkészlet értéke így 8,4 milliárd euróra nőtt.
Elvitelre – a podcast, amelyben a hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten: Karsai Dániel meghalt, de ügye nem merül feledésbe, a jegybank csillogó fémtéglák iránti rajongása, és Francis Ford Coppola, a szent őrült.
A Magyar Nemzeti Bank nem tud betelni, ismét jelentős tétellel megemelte az ország aranytartalékát. Ez újabb mérföldkő a jegybank elhúzódó pálfordulásában, és eleve felveti a kérdést: minek? Az MNB, ha negatívabban is ítéli meg a gazdasági kilátásokat mint a kormány, eddig nem beszélt stabilitási kockázatokról, amiket elvileg a hagyományosan illikvid nemesfém felhalmozása hivatott kivédeni, és amitől látszólag a piac sem ájult el.
2018-ig 3,1 tonna volt a tartalék, aztán belehúzott a jegybank.
Sorra dönti a rekordokat az aranyár a tőzsdéken az amerikai kamatdöntés előtt, péntek délelőtt az unciánkénti ár túljutott a 2600 dolláron.
Rekordszinten stabilizálódhat az arany árfolyama: az ázsiai jegybankok vásárlásain kívül a bizonytalan gazdasági helyzetben mutatkozó masszív kereslet is emeli a nemesfém árát.
Másfél éve halmoz fel aranyat a kínai központi bank, miközben a lakosság is ész nélküli aranyvásárlásba fogott, amelyre a közösségi média is rásegített. A fiatal kínaiak az ingatlanpiac és a tőzsde gyengélkedése, valamint a munkanélküliség és a defláció miatt fektetnek be az aranyba, míg a kínai állam az amerikai függését szeretné csökkenteni, amely akár egy tajvani invázió előkészítését is jelentheti.