2009. május. 27. 14:50 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 27. 14:51 Plázs

Magyarországra nem jutott a kokainos Red Bull kólából

Nem forgalmazzák Magyarországon azt a Red Bull-terméket, amelyben kokainnyomokat találtak Németországban - közölte a vállalat.

Nem forgalmazzák Magyarországon a Red Bull Colát, amelyben nyomokban kokaint mutattak ki németországi ellenőrzések során - közölte szerdán a gyártó kommunikációs ügynöksége. Nagy Bernadett, a Best Regards kommunikációs menedzsere felhívta a figyelmet, hogy az AP hírügynökség hétfői hírének megfogalmazásával ellentétben nem egy Red Bull-energiaitalról, hanem a cég egy külön termékéről, a kólaitalról van szó. A Red Bull Hungária Kft. Magyarországon kizárólag az energiaitalt forgalmazza - hangsúlyozta Nagy Bernadett.

A kommunikációs ügynökség arra a hétfői németországi bejelentésre reagált, miszerint hat német tartományban a hatóságok felszólították a kereskedőket, hogy álljanak le a Red Bull kólaital árusításával, mivel a tesztek során kokainnyomokat találtak az üdítőben.

A német Szövetségi Kockázatelemző Intézet (BfR) szerdára ígért részleteket az ügyben folyó vizsgálatról, de azt már hétfőn leszögezte, hogy a kólaitalban talált literenkénti 0,4 mikrogramm nem jelent egészségügyi kockázatot; 100 ezer litert kellene elfogyasztani az italból ahhoz, hogy az drogként hasson az emberre.

Világszerte számos élelmiszerben használnak kokaintartalmuktól megfosztott kokalevél-kivonatokat, amelyeket biztonságosnak tartanak, s az ilyen élelmiszerek legálisan forgalmazhatók - mutat rá a Red Bull németországi vállalatának a hírrel kapcsolatos közleménye.

A közlemény szerint az Osztrák Belan Intézet által a cég megbízásából végzett vizsgálat semmilyen kokainmaradványt nem mutatott ki, ami "egyértelműen ellentmond" az Észak-Rajna-Vesztfáliai Egészség- és Munkaügyi Intézet által végzett értékelésnek.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.