A fiatal pár már több mint két éve él a neves olasz városban...
A fiatal pár már több mint két éve él a neves olasz városban, így volt mesélnivalójuk bőven, és egészen új dolgokat is megismerhettünk nekik köszönhetően. Mivel saját blogot is vezetnek, több helyen találhatóak linkek oldalukra a legérdekesebb témákban, érdemes tehát kattintani, ha valaki valóban szeretné megismerni Milánó minden apró részletét.
Mióta vagytok Milánóban?
2,5 illetve 2 éve.
Mit csináltok ott?
Dolgozunk, bár ennyi idő után is inkább nyaralásnak érezzük.
Meddig maradtok még Milánóban?
Egy pár évig még biztosan maradunk, de ha családalapításra kerül a sor, akkor inkább egy nyugodt és tiszta helyre mennénk, ahol szabadon lehet engedni a csemetét reggel és este betessékelni. Milánó egy Budapest méretű város, adottságai és hátrányai is ennek megfelelőek.
Egyedül laktok, barátokkal vagy családdal?
Kettesben, két kutyával.
Mi szerettek a legjobban Milánóban?
Milánóból gyakorlatilag minden könnyen elérhető. Akár tengerre, akár hegyekre, akár édesvízi tavakra, akár erdőre, akár kultúrára vágyik az ember, maximum 2 órányi utazással elérhető. Akárcsak egy napra vagy hétvégére is teljesen ki lehet szakadni így. Ha nyáron a városban maradunk, akkor pedig üres és csendes, mert mindenki a tengerpartra vonul hétvégére. Mindenki gyönyörűen öltözködik és ez náluk egyáltalán nem pénz kérdése.
Mit szerettek a legkevésbé?
Mindenki nyitott, közvetlen és érdeklődő, de nagyon nehéz igazi barátságot kialakítani az itteni olaszokkal. A mi barátaink többsége is az ide települő külföldiek közül kerül ki, vagy olyan olaszokból, akik éltek külföldön. Ennek ellenére semmilyen negatív diszkriminációt nem tapasztaltunk azért, mert magyarok vagyunk.
Mi hiányzik a legjobban Magyarországról?
Az, ahogyan ott tudnak bulizni és ünnepelni. No, meg a tejföl! Meg a Túró Rudi. Meg a kolbász.
Szerintetek miért érdemes Milánóba utazni turistaként?
Milánóba két-három napra érdemes ellátogatni és a maradék napokat pedig a környéken eltölteni. Turista látnivaló viszonylag kevés van, de ha valaki
- szereti a focit, az semmiképpen ne hagyjon ki egy meccset a San Siro-ban,
- divatőrült, akkor itt rettentesen jól fogja magát érezni és nem fog unatkozni, csak nyitva kell tartania szemét és ideális hely egy kis shoppingolásra, főleg januárban és júliusban,
- a művészetekért rajong, akkor itt az év bármely időszakában talál magának programot: változatos témájú és irányzatú kiállítások, kulturális programok, színházi előadások, koncertek, operák, bármi, ami szemnek-fülnek ingere!
Mi az, amit feltétlenül megmutatnátok egy odalátogató ismerősnek, barátnak?
A szokásos, útikönyvekben is listázott látványosságokon kívül (vagy helyette), két dolgot nem szabad kihagyni: a Duomo tetejének megmászását (lifttel, illetve jobb kondiban levők csigalépcsőn) és a Cimitero Monumentalet, ami egy óriási temető, kivételes hangulattal és telis-tele képzőművészeti és építészeti remekekkel. Érdekes lehet még a Leonardo De Vinci technikai múzeum vagy a Sforzese kastély. Sokan jönnek megnézni Leonardo Utolsó vacsoráját, bár ehhez februárban két héttel előre, nyáron viszont akár két hónappal előre érdemes lefoglalni a helyet.
Mi az amiről, szerintetek csak az ott lakók tudnak, nincs benne az útikönyvekben, de kár lenne kihagyni?
A Duomo mellett elhaladó több millió ember (és a legtöbb olasz) semmit nem tud arról az 500 méterre lévő kertről, ahol szabadon mászkál 30 rózsaszín flamingó!
Mi az, amit nem érdemes megnézni, hiába benne van az útikönyvekben?
A Duomo belsejét csak akkor, ha sok ideje van valakinek, a Scalat pedig kizárólag belülről érdemes megnézni.
Van-e kedvenc kávézótok, éttermetek vagy szórakozóhelyetek?
Aki hamisítatlan milánói feelingre vágyik az menjen el egy aperitivora a Roialtoba. Utána tökéletes folytatás a szomszédságában levő templomból átalakított szórakozóhely, a Gattopardo Café. A bejutás nehézkes, mert morcona őrök ránézésre válogatják, hogy ki mehet be és ki nem (szakadt farmerrel nem is érdemes próbálkozni), de megéri! Egyébként a milánóiak egyik legnagyszerűbb találmánya az aperitivo. Eljön az este 7 óra és Milánó bárjai egyazon igyekezetükben előkapják a koktéllapokat, feltöltik a pultot roskadásig finomságokkal. A koktélt talán drágábban mérik (1-2 euróval), de nem számít, mert italrendeléshez korlátlan ételfogyasztás jár a tészták, sonkák, polipok, gombácskák, saláták, rucolák, paradicsomok, ananászok és mozzarellák, illetve egyéb állatfajták választékából. Az állóhely több mint az ülő, a vidám társalgók az utcára is kiszorulnak, kezükben tányér, másikban koktél, a harmadikkal meg vidáman gesztikulálnak.
Mire figyeljenek szerintetek a turisták, milyen veszélyek leselkedhetnek rájuk felétek?
A Duomonál természetesen mindent aranyárban mérnek és a reptéri taxik is gyakran feledkeznek meg a fix tarifáról. A többi veszély olyan, ami minden ekkora méretű városban szokásos, nincs más említésre méltó probléma. Persze vigyáznunk kell az értékeinkre, és arra, nehogy megrövidítsenek, de ez mindenhol így szokott lenni.
Mire készüljön fel egy magyar turista, aki odalátogat?
Milánó Olaszország legdrágább városa és 2007-ben a 11. legdrágább város volt a világon, így egyrészt ajánlatos bankkártyát vinni, másrészt érdemes előre edzeni magát az idelátogatónak arra, hogy ne számolja át a milánói árakat magyar forintra. Az olasz csatlakozóba csak a vékonyvillás magyar megy bele, kerek konnektort csak elvétve találni. Erről bővebben itt olvahat, kattintson!
Ti hová szeretnétek elutazni?
Afrika és Dél-Amerika van tervbe véve. Olaszországban egyébként éppen Kenya és Kína a legnépszerűbb úti cél most ezen a nyáron.
theitalianjob.hu