2006. szeptember. 27. 17:49 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 27. 17:52 Média

Belgák és a Google

Ezek a témák foglalkoztatták médiabloggerünket az elmúlt egy héten.

Konvergencia tervek

Korábban már többször írtam róla, hogyan próbálja korszerűsíteni, hatékonyabbá tenni „hírgyártását” a New York Times vagy a  Washington Post. Mostanában a brit lapok is rákapcsoltak. A Guardian eddig is az egyik legprogreszívebb lap kiadvány volt, most pedig a nehézsúlyú Financial Times jelentette be, hogy integrálja szerkesztoségeit.

Balga belgák fellépése a Google News ellen

Érdekes, hogy miközben rengeteg lap töri magát, hogy bekerüljön a Google News merítésébe, néhányan nem tudják elviselni, hogy a hírgyujto nem ingyen szállítja nekik a rengeteg olvasót, hanem keres is a bulin.

Minden napra pszichológia

Örülök, hogy alig néhány hét különbséggel két pszichológiával foglalkozó blog is A hét blogja lett. A korábban bemutatott, főképp önálló anyagokat tartalmazó Crescendo és a szemléző Pszichológia.blog.hu ugyanannak a témának két lehetséges, egymást nem kizáró közelítése.

Reklámkonferencia blog

Már működik az MRSZ konferenciájának a blogja. Ez két okból is érdekes. Egyrészt az MRSZ korábban (finoman fogalmazva) nem tartozott az online kommunikáció éllovasai közé (mostanában javulni látszik a helyzet), másrészt a ezzel a konferenciabloggal talán sikerül itthon is bizonyítani, hogy ez a kommunikációs forma nem csak az informatikus - webkettes közegben működik.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.