Nagy Iván László
Szerzőnk Nagy Iván László

Hiánypótló közúti beruházás érkezik Jobbágyi és Salgótarján közé.

A nemzeti érzelmű autózóknak eddig be kellett érnie a CD-re kiírt magyar klasszikusokkal, esetleg a Karc FM-mel, hamarosan azonban a rádiót is kikapcsolhatják, ha felpezsdítenék a vérüket:

Nógrád megyében ugyanis új zenélő út épül, és az Ismerős Arcoktól a Nélküledet fogja játszani.

Magyarországon már két „zenélő út” is létezik, melynek külső sávjában az egymástól különböző távolságra felfestett rovátkák a Republic 67-es útját, illetve az Érik a szőlő című népdalt „játsszák el”, ha átgördülnek rajtuk az autósok.

Ha valaki nem ismerné a Nélküledet: ez az a nemzeti rockdal, amely jóval hosszabb utat járt be annál, mint amire művészetileg érdemes lett volna. A műfajilag romantikus Trianon-ballada a magyar kormány és a futballválogatott szurkolóinak jóvoltából nagyjából a Szózattal egyenértékű himnusszá lett téve az elmúlt években, Orbán Viktor rendszeresen használja videóiban, a Puskás Aréna átadóját követően pedig (ahol szintén eljátszották) széleskörű vita alakult ki létjogosultságáról. Az Ismerős Arcok ettől, és a rengeteg állami ünnepségi meghívástól függetlenül tavaly veszteséges volt.

A nemzeti giccsmérőt Becsó Zsolt Nógrád megyei országgyűlési képviselő akasztotta ki, aki a NOOL-nak beszélt arról, hogy a Salgótarján és Jobbágyi között készülő szittyawalkman

  • a programtervük része volt,
  • külön kérés volt, hogy a megyébe befelé vezető úton készüljön,
  • és csak emiatt is sokan elmehetnek majd Nógrád megyébe,

ugyanis az irredenta aszfaltcsík

„egyfajta mágnesként is működik majd, amely hozzájárul a nemzettudat erősítéséhez.”

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.