Kult hvg.hu 2021. november. 29. 14:14

Sorozat készül Az utolsó tangó Párizsban botrányos forgatásáról

Bernardo Bertolucci 1972-es filmje néhány éve kavart nagy vihart, miután kiderült, hogy a film megerőszakolós jelenetét a főszereplő Maria Schneider beleegyezése nélkül vették fel.

Minisorozat készül a CBS és a Stampede Ventures gyártásában Az utolsó tangó Párizsban forgatási körülményeiről – adta hírül a Deadline. A produkciót, amelyet Olaszországban, Franciaországban és az Egyesült Államokban fognak rögzíteni, a Törtetők és a Boston Public írói, Jeremy Miller és Daniel Cohn, a Megszállottak viadalának egyik rendezője, Lisa Brühlmann és a Narcos producere, José Padilha készítik.

A sorozat Bernardo Bertolucci 1972-es filmjének előzményeit, a forgatását és az utóéletét dolgozza majd fel, körbejárva olyan témákat, mint az identitás, a hírnév és a művészi ambíció kérdésköre. Az első epizód azzal fog kezdődni, hogy az olasz filmrendező 1971-ben Los Angelesbe utazik, hogy megkérje a teljesen lepukkant és tönkrement Marlon Brandót Az utolsó tangó Párizsban férfi főszerepére.

A film leghíresebb momentuma a "vajas jelenet", amikor az akkor 48 éves Marlon Brando megerőszakolja a film forgatásakor 19 éves francia színésznőt, Maria Schneidert. Mint ismert, egy 2013-as interjúban Bertolucci elárulta, hogy a jelenetet Schneider tudta nélkül vették fel, és ez a rész a forgatókönyvben sem szerepelt. Brando és Bertolucci a felvétel reggelén találták ki a dolgot, és a forgatáskor szembesítették tervükkel a színésznőt, mivel Bertolucci minél élethűbb reakciót akart viszontlátni.

A szexjelenetet ugyan imitálták a felvétel alatt, de Schneider így is rendkívül megalázottnak érezte magát, és elmondása szerint úgy érezte, "mintha Brando és Bertolucci is megerőszakolta volna". A színésznő soha többet nem forgatott Bertoluccival, és egy életre meggyűlölte a rendezőt.

Az is ismert, hogy míg a filmért annak idején agyondicsérte a szakma a rendezőt és Marlon Brandót, addig Maria Schneider semmilyen szakmai elismerést nem kapott az alakításáért, sőt, kifejezetten nevetség tárgyának érezte magát. A színésznő ennek következményeként mentális problémákkal küszködött és függő lett. Schneider 2011-ben halt meg.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:


hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.