Kult hvg.hu 2021. szeptember. 08. 09:23

„Megdöbbenéssel olvastam” – a visszaélések miatt visszavonja a Spirit Színháztól a regénye játszási jogát az egyik szerző

Gyurkovics Tamás a neki járó tiszteletdíjra sem tart igényt.

2017. decemberében volt a bemutatója Gyurkovics Tamás Mengele bőröndje című előadásának a Spirit Színházban. Az intézmény honlapja szerint a következő előadást október 18-án tartanák.

Csakhogy az író arról tájékoztatta lapunkat, hogy visszavonja a regénye színházi adaptációjának játszási jogát a Spirit Színháztól, illetve alapító-vezetőjétől, Perjés Jánostól, akit erről levélben értesített.

A Perjésnek címzett levélben Gyurkovics Tamás ezt írja:

szomorúan és megdöbbenéssel olvastam, hogy a Spirit színházban elfogadhatatlan, munkatársaidat minimum az emberi méltóságukban megsértő módon éltél vissza a hatalmaddal.

Részint az áldozatokkal való szolidaritásomat, részint a hatalmi visszaélésekkel szembeni tiltakozásomat kívánom kifejezni akkor, amikor a Mengele bőröndje című regényem játszási jogát ezúttal visszavonom.

Gyurkovics Tamás jelezte azt is, hogy a neki járó tiszteletdíjra sem tart igényt.

A Spirit Színház volt munkatársai az alapító-igazgató Perjés János „ép ésszel felfoghatatlan kommunikációjáról”, valamint fizikai agresszióról és szexuális jellegű határátlépésekről is beszámoltak lapunknak. A színház ellen nemrég vizsgálatot indítottak, és az állításokat bizonyítottnak találták.

Az ügyről az alábbi cikkünkben írtunk:

„Az összes kollégám előtt nyújtotta át az alsónadrágomat" - megdöbbentő élményekről számolnak be a Spirit Színház volt munkatársai

Nemcsak az alapító-igazgató „ép ésszel felfoghatatlan kommunikációjáról", de fizikai agresszióról és szexuális jellegű határátlépésekről is beszámolnak a Spirit Színház volt munkatársai. A színház ellen nemrég vizsgálatot indítottak, és az állításokat bizonyítottnak találták; az igazgató perrel fenyegetőzik.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.