Kult hvg.hu 2021. május. 07. 15:29

Új Kolodko-szobor Budapesten: Ferenc József függőágyban lazul a Szabadság hídon

A szobrász a híd múltját és jelenét kötötte össze új alkotásával.

Új miniszobrot helyezett el Kolodko Mihály Budapesten. Az alkotás Ferenc Józsefet ábrázolja, amint függőágyban ücsörög a Szabadság hídon.

A szobor egyrészt utalás lehet arra, hogy a dunai átkelőt 1896. október 4-én az Osztrák–Magyar Monarchia uralkodójának tiszteletére, az ő jelenlétében, róla elnevezve adták át. Szabadság híddá 1946. augusztus 20-án nevezték át. A függőágy pedig a Szabihíd kezdeményezés miatt kerülhetett a kompozícióba. Az ingyenes kulturális rendezvénysorozatot, amely lehetőséget ad a Szabadság híd gyalogos használatára, és célja, hogy közelebb hozza az embereket a városhoz és folyóhoz, a Fővárosi Önkormányzattal és a Város és Folyó Egyesület közösen rendezi évek óta.

Kolodko Mihály korábban egy videót is közzétett a miniszobor készítéséről.

A szobrász korábban többek között egy mini-Rubik-kockát és a Simpson család egyik tagját is elhelyezte a városban, de a művésznek köszönhetjük A nagy ho-ho-ho horgász főkukacának és a kockás fülű nyúlnak a gerillaszobrát is. A művész alkotásai annyira kedveltek, hogy valaki még a Batthyány tér közelében felállított minitankot is magával vitte, de Kolodko Mekk Elek-szobra is eltűnt. Mindkettőt pótolta az alkotó. A művész tavaly nyáron a horvátországi Fiuméban alkotta meg a Piszkos Fred, a kapitány legendás jelenetét.

Közzétette: Kolodko Art – 2021. május 7., péntek
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.