Kult Eduline 2021. március. 16. 07:24

A túlélésért küzdenek az online oktatásra ítélt nyelviskolák

Sokan idegenkednek az online óráktól, a hagyományos tantermi képzést kedvelik inkább. Van olyan fővárosi nyelviskola, ahol a beiratkozók száma az ötödére csökkent.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Már a tavalyi első hullám idején elrendelt korlátozások is komoly veszteséget okoztak a nyelviskoláknak, aztán idén ismét át kellett állniuk távoktatásra.

Az iskolák 40-50 százaléka csökkenteni kényszerült a foglalkoztatottak létszámát, és az óraadó nyelvtanárok is kevesebb órára számíthattak. Több nyelvi képző a véges anyagi tartalékát éli fel

– írta az Eduline kérdésére a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete.

A tavasz egyébként kiemelt időszak a nyelvoktatásban, a felvételire készülők és a diplomázók közül sokan ezekben a hónapokban készülnek fel a májusi-júniusi nyelvvizsgákra.

Március 8-a óta kizárólag online lehet órákat tartani. Egy budapesti nyelviskola az Eduline-nak azt mondta, a legtöbb csoportnak nem volt ezzel problémája, de van olyan csoportjuk, amely a tanfolyam átmeneti szüneteltetését kérte, mert nem szeretnének online tanulni. Tapasztalataik alapján sokan idegenkednek az online oktatástól, a hagyományos, tantermi képzést kedvelik.

Emiatt a nyelviskolák beiratkozóinak száma az ötödére csökkent, a túlélésért küzdünk

 – jelezték. Ugyanakkor a március 22-ig az Oktatási Hivatal állásfoglalása alapján hagyományos, személyes nyelvvizsgát sem lehet tartani, kizárólag online nyelvvizsgákat szervezhetnek a vizsgaközpontok.

További részletek az Eduline cikkében olvashatóak:

Utolsó tartalékaikat élik fel a járvány miatt online oktatásra ítélt nyelviskolák

Már 2020 tavaszán is komoly veszteséget okoztak a nyelviskoláknak a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások, idén pedig újra át kellett állniuk online oktatásra. Csakhogy a nyelvtanulók egy része nem szeretne online tanfolyamra járni, ők inkább kivárják, amíg újra hagyományos órákat hirdethetnek meg a nyelviskolák.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.