A lengyel mellett a magyar médiaviszonyok is terítékre kerülnek márciusban.
Az Európai Parlament (EP) márciusi plenáris ülésén fogja megvitatja a magyar és a lengyel média helyzetét — értesült a Népszava. A lap szerint a döntést az EP elnökéből és frakcióvezetőiből álló Elnökök Konferenciája (házbizottság) hozta meg csütörtökön.
Az Európai Néppárt (EPP) a napokban javasolta, hogy a képviselő-testület sürgősen tűzze napirendjére a lengyel kormánynak a szabad sajtó elhallgattatását célzó intézkedései miatt előállt helyzetet. A lap azt írja, hogy a Szocialisták és Demokraták (S&D) frakciója a házbizottság ülésén harcolta ki, hogy ezzel párhuzamosan vitassák meg a magyar médiaszabadságot sújtó friss fejleményeket, elsősorban a Klubrádió működését ellehetetlenítő kormányzati lépéseket.
Christian Wigand, az Európai Bizottság illetékes szóvivője szerdán jelentette ki, hogy a testület vizsgálatot kezdeményez az ellenzéki rádió ügyében. Wigand elmondta, hogy
a bizottság már kapcsolatba lépett az illetékes magyar hatóságokkal, hogy garantálják, a rádiócsatorna továbbra is legálisan folytathassa tevékenységét.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szeptemberben jelentette be, hogy ismételt jogsértés miatt nem újítja meg a Klubrádió frekvenciaengedélyét. Arra hivatkoztak, hogy a rádió 365 napon belül kétszer is megsértette ugyanazt a jogszabályi előírást. Azt írták, hogy – függetlenül a jogsértés súlyosságától – a törvény nem ad mérlegelési lehetőséget az NMHH Médiatanácsának: ha a rádió jogsértéssel működött, kizárt a hosszabbítási kérelem kedvező elbírálása. Közölték továbbá: a rádió nincs elzárva attól, hogy sikeres pályázati részvétel után tovább szóljon ugyanazon a frekvencián, vagy akár elinduljon egy másik frekvenciára kiírt pályázaton.
A rádió vezérigazgatója, Stock Richárd néhány nappal korábban a hvg360-nak úgy nyilatkozott, hogy harcolni fognak a frekvenciáért, amelyet szerinte jogellenesen akarnak elvenni.
Fővárosi Törvényszék kedden közölte, hogy elutasította a csatorna keresetét a frekvenciajogosultság ügyében, emellett 200 ezer forint perköltség és 38 ezer forint illeték megfizetésére kötelezte. A Klubrádió hat nap múlva veheti kézbe a részletes indoklást, és 15 nap áll rendelkezésükre a jogorvoslati kérvény benyújtására. Az elnöknek saját bevallása szerint nincsenek különösebb illúziói a jogorvoslati lehetőség eredményéről. Keddi sajtótájékoztatójukon a Klubrádió vezetői közölték, hogy ugyanazzal a tartalommal akarják folytatni a rádiót. Arató a jövőről elmondta, hogy hónapok óta készültek arra, hogy bármi előfordulhat, számukra egy szabad felület marad, az az internet.