Kult hvg.hu 2020. október. 30. 17:48

A kuratórium felfüggeszti az oktatást az SZFE-n, mert ott dohányoznak

Nem nyilvános egyeztetésre rendelték be az egyetem delegáltjait.

Free SZFE
Friss cikkek a témában

Felfüggeszti az oktatási tevékenységet a Színház- és Filmművészeti Egyetemen az alapítvány kuratóriuma. Ez a kuratórium körleveléből derül ki, amelyet az SZFE honlapján tettek közzé. A levelet Rátóti Zoltán, a kuratórium tagja írta alá.

A levélben azt írják, az egyetem új vezetése nem tudja elfoglalni hivatalát, így nem lát rá az oktatás tényleges folyamatára. Azt is írják, hogy tudomásuk szerint az egyetemen nem érvényesülnek a tűz- és balesetvédelmi szabályok, a higiéniás viszonyok aggasztóak, az épületben alkoholt fogyasztanak és dohányoznak is, mindez indokolja, hogy az oktatást felfüggesszék.

Az oktatást egyébként eddig is maguknak szervezték az egyetem hallgatói és oktatói, a meghirdetett "tanköztársaság" keretében, így nem világos, mit akar, illetve mit tud felfüggeszteni a kuratórium.

A kuratórium ezekkel a vádakkal az Oktatási Hivatalhoz fordult, ők rendelték el a "vis maior helyzet soron kívüli megszüntetését".

A kuratórium döntése szerint a hivatali munkát a továbbiakban home office-ben látják el.

Ezenfelül felkérik a 3-3 fős tanári és hallgatói delegációkat, hogy november 2-án 11 órakor jelenjenek meg a Bajor Gizi Színészmúzeum tárgyalójában egyeztetésre. Amennyiben nem mennek el, az egyeztetést eredménytelennek tekintik. A találkozó - a kuratórium szándéka szerint legalábbis - nem nyilvános.

Ők állnak a sárga maszkok mögött: bemutatjuk az SZFE őreit

A hatalom képviselői szerint haza kellene már menniük a szüleikhez, baloldali mozgalmárok mosták át az agyukat, és különben is csak egy politikusok által kiképzett kemény mag áll a Színház- és Filmművészeti Egyetem elfoglalása mögött. Az SZFE-hallgatók nagy része csak nevet az ilyen megjegyzéseken. De kik ők, és hogy néz ki belülről a blokád?

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.