Kult hvg.hu 2016. november. 09. 18:48

Hajós András: "Most kevesebbet tiltakozom, és többet alkotok"

Értsék meg: ahhoz, hogy alkotni tudjon (akár a TV2-nél is), ki kell szállnia ebből az elmebeteg megosztottságból – mondta Hajós András a Heti Válasznak adott interjúban. Úgy érvelt, ha ők nem dolgoznak ott, akkor a politika fogja elfoglalni a helyüket.

Nagyinterjút adott a csütörtökön megjelenő Heti Válasznak Hajós András, akinek a napokban indul el új, saját ötletén alapuló műsora a TV2-n.

Hajós, akit TV2-s szerepvállalása miatt Friderikusz Sándor leszólt, korábban hosszú nyílt levélben fejtette ki, miért maradt a csatornánál az után is, hogy az egyre vállalhatatlanabb hangszínben készít lejárató riportokat az aktuális közellenségről.

Most a hetilapnak arról beszélt: attól még, hogy a politika titkosügynökjátszmás, agresszív küzdelem, még nem válik minden azzá, amihez hozzáér.

"Azt próbáltam írni Friderikusznak is, hogy egy-két kivételezett helyzetű vagy menedzseri tehetségű embertől eltekintve (...) nekünk, többieknek dolgozni kell."

Hajós kikéri magának, hogy ne dolgozhasson abban az országban, amelyben született. Hozzátette:

történetesen az a munkám, hogy tévéműsorokat készítek, és ma már leszarom, hogy fönt milyen kártyapartiknál kik, hogyan adják-veszik ezeket a számomra átláthatatlan nagyságú vagyontárgyakat.

Hajós úgy érvel, ha ők nem dolgoznak ott, akkor a politika fogja elfoglalni. Ez ellen ő nem vezércikkekkel meg tüntetésekkel tud küzdeni, hanem úgy, "ahogy a pék bemegy kiflit sütni. Most kevesebbet tiltakozom, és többet alkotok" – fejtette ki.

Nem úgy érti – tette hozzá –, hogy hagyják békén pénzt keresni, hanem arról van szó: ahhoz, hogy létrehozhasson dolgokat, muszáj kiszállnia ebből az elmebeteg megosztottságból.



hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.