Kult hvg.hu 2016. november. 04. 10:34

Sting lesz a terrorakció után újranyitó Bataclan első fellépője

Egy évvel a 90 ember halálát követelő támadás után újra koncertet rendeznek a kultikus Bataclanban.

November 12-én Sting koncertjére először lépnek majd újra nézők a Bataclan híres koncerttermébe. A párizsi szórakozóhely volt az egyik helyszíne a 2015 november 13-án végrahajtott terrrorakciónak, amelyben összesen 130 ember vesztette életét, ebből 90-en az Eagles of Death Metal koncertje közben haltak meg a vérengzés következtében.

"Egyesével, Kalasnyikovval végezték ki őket" - megszólalt a Bataclan támadását filmező újságíró

Nem tervez költözést, éli tovább életét az a férfi, aki a Bataclannál történt terrortámadást dokumentálta telefonjával november 13-án késő este. Daniel Psenny a Le Monde újságírója és maga is megsebesült a támadásokban, amikor egy utcán fekvő sérültnek segített.

A Bataclan üzemeltetői közölték, hogy az újranyitásra új beléptető rendszert vezettek be, és a rendőri jelenlét is fokozott lesz. Sting koncertje után egy nappal, az egy éves évforduló napján délután megemlékezést tartanak a Bataclan előtt, ahol a lelőtt nézők hozzátartozói is részt vesznek majd, de a hírek szerint az Eagles of Death Metal tagjai is ott lesznek a megemlékezésen – írja a Le Figaro.

A Bataclan egy új termet is nyit, amelynek homlokzatát nemrég leplezték le, az új helyszínt pedig Pete Doherty koncertjével avatják november 16-án.

Még az Ördög is megérdemli a megváltást - az EODM Budapesten

Senki sem gondolta volna korábban, de a párizsi terrortámadások után Budapesten is esemény lett az Eagles Of Death Metal koncertjéből. Komoly biztonsági intézkedések előzték meg a koncertet, amelyen a karizmatikus frontember, Jesse Hughes megint csak megmutatta, zenekara minden egyes dalával az életet ünnepli és nem kér a halálból, a terrorból.

Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.