Kult hvg.hu 2016. március. 10. 11:17

Megvan a legmeglepőbb magyarázat a Saul fia Oscar-díjára

Kolozsvár egykori polgármestere Gheorghe Funar szerint azért kapta meg a magyar film az Oscar-díjat, hogy ezzel is népszerűsítse Nagy-Magyarországot. Továbbá azt is megtudhattuk, hogy Einstein egy romántól lopta a relativitáselméletet.

Az Adevărul „A mi polgármestereink” címmel indított interjúsorozatban legutóbb Funar fejtette ki különös nézeteit – számol be a Transindex. Ebben a volt polgármester többek között arról beszélt, hogy a román kommunizmus jó volt, és az 1989-es forradalmat a Zsidó Világkormány machinációjának tartja. Mint mondta, Ceauşescu idejében azért volt jó a románoknak, mert román és nem zsidó vezetője volt az országnak.

Arról is beszélt, hogy az Isten a Földön az első embereket a géta-dák térségben teremtette, tízezer évvel Krisztus előtt. Minden más nép tőlük ered és természetesen az ősnyelv is a román nyelv.

Gheorghe Funar
MTI / Mediafax / Raul Stef

Funar kifejtette továbbá, hogy az Oscar-díjat nyert magyar film, amelyben a „román színész” is játszik, az az a film, amelyben a magyarok az elszakított területekről, Nagy-Magyaroroszág létjogosultságáról beszélnek. Ahhoz, hogy nemzetköziesítsék a témát, román színészeket is felkértek a szereplésre, de hívtak Kárpátaljáról és Szlovákiából is. A film Funar szerint azért kapott Oscar-díjat, hogy most világszinten lehessen arról beszélni, a „romániai magyar Kolozsvárról”. Ha nem lenne világos, a Saul fiáról volt szó.

Azt is elmondta, hogy Einstein a relativitáselméletet Eminescutól lopta. „Be is bizonyította” az állítását: „Eminescu volt, aki először megfogalmazta a relativitás elméletét, és meghatározta a fénysebesség képletét: v = m x c2, majd megjelent az a másoló Einstein, aki azt mondta, hogy E = m x c2.”

Ja, tudják, kik tették el láb alól Eminescut? A helyes (funari) válasz: a zsidók.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.