2014. június. 23. 11:35 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. június. 23. 12:11 Kult

Észak-Koreának nem tetszik a Kim Dzsong Unt kiiktató film

A pártfőtitkár egyik szóvivője szerint a Kim Dzsong Un levadászásáról szóló amerikai vígjáték ironikus egy olyan nemzettől, amelynek már saját elnöke meggyilkolásában is van múltja.

Az interjú címmel érkezik októberben a mozikba az a vígjáték, amelyben a Seth Rogen és James Franco által alakított újságíró páros interjút igyekszik készíteni Kim Dzsong Unnal, ám a CIA-nek más tervei vannak a két emberrel: megbízzák őket, hogy ha már ott járnak, öljék is meg az észak-koreai diktátort.

A phenjani rezsim egyik nem hivatalos szóvivője, Kim Mjong Csol a Telegraph-nak beszélt a film észak-koreai fogadtatásáról: "A történetben van egy különös irónia, ami jól mutatja az Egyesült Államok kormányának és társadalmának kétségbeesését. Egy külföldi vezető meggyilkolásáról szóló film jól tükrözi azt, amit az USA művelt Afganisztánban, Irakban, Szíriában és Ukrajnában. És azt se felejtsük el, hogy ki ölte meg Kennedyt – az amerikaiak" – mondta a szóvivő, majd hozzátette, hogy szerinte Barack Obamának sem árt figyelnie, nehogy egyszer csak az életére törjön az amerikai hadsereg.

Kim Mjong Csol azonban nem állt meg ennyinél, elárulta az angolszász filmiparral kapcsolatos véleményét is. Szerinte ugyanis a hollywoodi filmek teli vannak gyilkolászással és kivégzésekkel, míg a brit mozik sokkal jobbak és életszerűbbek: "James Bond egy jó karakter, a róla szóló filmek sokkal szórakoztatóbbak".

A film az előzetes vetítések alapján az amerikaiakat is megosztja, egyesek szerint ízléstelen és rendkívül felelőtlen dolog akármilyen államfő meggyilkolásával viccelődni. A tavalyi nagysikerű, Itt a vége című film készítőinek új alkotásának magyar forgalmazásáról egyelőre nincs hír.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.