2012. augusztus. 02. 21:35 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 02. 21:29 Kult

Kiakadtak Carla Bruni "groteszk" szobrán

Heves felháborodást váltott ki a korábbi francia first ladyt, Carla Bruni-Sarkozyt munkásnőként ábrázoló szobor, amelyet a héten állítottak fel Párizs egyik elővárosának központjában.

A bizarr szobrot kedd hajnalban szállították a francia fővároshoz közeli Nogent-sur-Marne központjába, ám az egyre erősödő felháborodás nyomán csütörtökön lefedték a bronzalkotást.

A szobrot eredetileg a modellből lett popénekesnő, majd 2008-tól first lady pályafutása előtti tisztelet jelének szánták, de amióta Nicolas Sarkozy májusban vereséget szenvedett a francia elnökválasztáson, a pár súlyos vádak kereszttüzébe került. 

Egy hónapja elhagyták párizsi otthonukat, egy nappal az előtt, hogy a rendőrség házkutatást tartott a volt francia elnök irodájában és otthonában. A hatóságok Liliane Bettencourt, Franciaország leggazdagabb asszonya, a L'Oréal kozmetikai cégbirodalom örökösnője pénzügyeit vizsgálják. Sarkozy 2007-es elnökválasztási kampánya során állítólag törvénysértő támogatást kapott Bettencourt-tól. 

A 90 ezer euró (25,3 millió forint) költségű szobor dísztollkészítőként ábrázolja az olasz születésű Carla Bruni-Sarkozyt, emléket állítva a kisváros egykori tollfeldolgozó üzemében foglalkoztatott, többségükben olasz munkásnőknek. A város egyik szocialista képviselője, William Geib azonban egyenesen "groteszknek" nevezte a korábbi first lady munkásnőként való ábrázolását - írta a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása. 

Mint elmondta, egy milliomosról készült szobor kifejezetten sértő az olasz tollfeldolgozó munkásokkal szemben. "Semmi bajom Carla Bruni-Sarkozyvel, de semmi köze a munkásvilághoz" - hangsúlyozta a képviselő. Az Elisabeth Cibot szobrászművész által készített alkotás felavatására várhatóan szeptember 21-én kerül sor, ám a Bruni-Sarkozy házaspár nem lesz jelen a ceremónián.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.