Kult MTI 2012. április. 13. 11:31

William Boyd írja az új James Bond-könyvet

A hatvanas évekbeli Bond tér vissza a 007-es brit titkosügynök új kalandjában, amelyet a számos rangos irodalmi díjjal kitüntetett William Boyd angol szerző ír.

A Londonban élő Boyd, aki Restless című kémregényéért 2006-ban elnyerte a Costa Book díjat, csütörtökön beszélt arról, hogy nagy kihívásnak tekinti a Bond-sorozat folytatását. "Amikor Ian Fleming hagyatékának kezelői felkértek az új James Bond-regény megírására, azonnal igent mondtam" - mesélte a márciusban a hatvanadik évébe lépett író.

Fleming tollából 14 Bond-regény született, ám a szerző 1964-ben bekövetkezett halála óta Sebastian Faulks és Jeffrey Deaver is írt folytatást a James Bond-könyvsorozathoz, Boyd tehát a harmadik a hivatalosan felkért alkotók sorában.

autouniversum.wordpress.com

Az egyelőre cím nélküli Boyd-munka a hatvanas évek végén játszódik majd, tehát a gyökerekhez vezeti vissza a brit szuperügynököt. A készülő regény kiadója, a HarperCollins Publishers 2013 őszére tervezi a megjelenést, ami azért is fontos dátum, mivel éppen publikálása hatvanadik évfordulóját ünnepli majd az első Bond-regény, a Casino Royale.

Boyd elárulta, hogy apja adta a kezébe a hatvanas években az első Bond-sztorikat, és aztán az összeset végigolvasta. "Sohasem találkoztam személyesen Fleminggel, de egy közeli ismerőse sokat mesélt nekem róla, és elég sokat írtam Flemingről, és egy regényemben is szerepelt" - mondta. Mint hozzáfűzte: "két regényemben is szerepelnek kémek, és más regényeimben is fellelhetők a kémkedéssel kapcsolatos elemek".

A Bond-kötetek a kiadóipar jövedelmező tételei, a regényekből világszerte több mint százmillió példányt adtak el. A Fleming Hagyaték idén kötött szerződést a Random House Csoporttal a Bond-sorozat új kiadására, valamint e-könyves megjelentetésére. A Bond-üzlet a filmvilágban is virágzik, októberben kerül a mozikba az Oscar-díjas Sam Mendes rendezésében a Skyfall című új Bond-film.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.