2012. február. 20. 12:01 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. február. 20. 12:10 Kult

A világ legdilisebb családja keményen beszól az elnöknek is

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Simpson család című amerikai rajzfilmsorozat: az Egyesült Államokban vasárnap vetítették az ötszázadik részt.

Nem lohad a lelkesedés a Simpson család iránt Amerikában: az ötszázadik jubileumi adásban vendégszereplőként a Wikileaks alapítója, Julian Assange is felbukkant - írja a BBC Online. A Fox csatornán jelenleg futó 23. évadot biztos, hogy két újabb széria követi, erről már alá is írták a szerződést a készítőkkel.

A Fox legnépszerűbb rajzfilmsorozatának varázsa alighanem abban áll, hogy a jól kitalált, belevaló, nagydumás karakterek valamelyikével mindeki azonosulni tud, a történet életszagú, a szereplők életébe beszivárognak a legaktuálisabb hírek, közéleti témák, legyen szó az iraki háborúról, 9/11-ről, vagy az Apple-őrületről, ami Steve Jobs halálával újabb tápot kapott.

Időről-időre politikusok, celebek, közszereplők bukkannak fel a főszereplők oldalán - persze simpsonosítva. Rupert Murdoch médiamágnás, Stephen Hawking elméleti fizikus, író, Elizabeth Taylor színésznő, a brit street art-guru, Banksy, Tony Blair egykori brit miniszterelnök vagy éppen a decemberben elhunyt Észak-koreai diktátor, Kim Dzsongil jól megfér Simpsonékkal.

Az első részt 1989. decemberében vetítette a Fox csatona. A sorozat atyja, Matt Groening úgy nyilatkozott a Los Angeles Times-nak, hogy van még kraft a családtörténetben, Springfieldben nem áll meg az élet, az új szériák is tartogatnak majd meglepetéseket.

A Simpson család amellett, hogy a leghosszabb ideje futó rajzfilmsorozat Amerikában, számos szakmai elismerést kapott, többek között 24 Emmy-díjat - a legjobb amerikai televíziós produkcióknak jár -, a Time magazin szerint pedig ez volt a huszadik század legjobb tévésorozata.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.