2006. február. 09. 19:20 MTI Utolsó frissítés: 2006. február. 09. 19:20 Kult

Kósa Lajos: színházat vesz Debrecen

Színházat vesz Debrecen - jelentette be a városvezetés frissen meghozott döntését Kósa Lajos polgármester csütörtökön sajtótájékoztatón.

"Kész épületet kívánunk venni, olyat amely kamaraszínházi funkciókat lát el, de majdnem egyenértékű lesz a nagyszínházzal" - tette hozzá a polgármester. Az ezzel kapcsolatos szándéknyilatkozatot a február 16-ai közgyűlés elé terjesztik.

A színházvásárlási szándék nincs összefüggésben az Európa kulturális fővárosa pályázatban szereplő Latinovits színházzal, az már a múlté - tette nyilvánvalóvá a megváltozott koncepciót Kósa Lajos.

"Felejtsük el, szó sincs Latinovits színházról, a törvényesség Magyarországon az önkormányzatoknak előbbre való, mint a józan ész, a hatékonyság" - fogalmazott a polgármester, utalva arra, hogy például színházat szerinte nem közbeszerzéssel kellene építeni, de azt teszik, mert az a törvényes.

Így aztán ne lepődjön meg senki, ha újságban majd azt a hirdetést olvassa, hogy "Debrecen színházat venne, bruttó tízezer négyzetméter alapterületűt, belváros előnyben" - fűzte hozzá. "Színháznál nem ésszerű a közbeszerzés, de ehhez alkalmazkodni kell. A hirdetés merő ostobaság, de így fogunk eljárni" - summázta a véleményét és a teendő lépéseket Kósa Lajos.

Számítások szerint 3 milliárd forintért készülhet el az új debreceni színház, amit 2008-tól saját költségvetéséből vásárol majd meg az önkormányzat. Időközben pályázatot adnak be a Csokonai Színház épületének belső korszerűsítésére, amely 2008-ban kezdődhet meg.

Debrecen életében, a város arculatának formálásában kulcsfontosságú a kulturális fejlesztés - közölte a sajtótájékoztatón Turi Gábor alpolgármester, aki utalt a Kölcsey Központra, a művészeti galériára és a leendő színházra. Debrecennek ezzel európai szintű kulturális infrastruktúrája lesz - fűzte hozzá a cívis város kulturális alpolgármestere.
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.