Vállalkozás hvg.hu 2024. szeptember. 12. 14:37

Belarusz védelmi minisztériumának egyik osztályvezetője kémkedéssel vádolja a Pokémon GO-t

Sok Pokémont észlelt ugyanis egy légibázis területén.

A Pokémon GO egy nyugati kémeszköz – jelentette ki Alekszandr Ivanov, a belarusz védelmi minisztérium ideológiai munkáért felelős osztályvezetője. Állítását azzal indokolta, hogy amikor a játék igazán népszerű volt, egy Minszk környéki légibázison rengeteg Pokémon jelent meg. Ráadásul pont a kifutó körül, ahol a legtöbb katonai felszerelés van – írja a Euronews. Ivanov szerint a Pokémon GO jó alibi volt a kémeknek, hiszen így jó indokuk volt kényes célpontok közelébe menni.

Oroszország még a játék elterjedésekor biztonsági kockázatnak nevezte az appot, az orosz sajtóban pedig arról cikkeztek, hogy az applikáció mögött a CIA áll. A játék fejlesztője mindezt természetesen cáfolta.

A játékosok a kiterjesztett valóság elvén működő appban Pokémonokra vadászhattak, ezek – ahogy a készítők ígérték – a világ minden táján megjelentek. A játék 2016-ban startolt, és sokáig hatalmas rajongás övezte. A lelkesedés mára nagyjából alábbhagyott, a fejlesztők hiába próbálkoztak újításokkal.

Oroszországban és Fehéroroszországban egyébként már nem is lehet a Pokémon GO-val játszani, a kiadó az orosz–ukrán háború miatt szankcionálta a két országot.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.