Vállalkozás MTI 2024. május. 10. 15:50

Nagy Márton előtt írt alá megállapodást a kínai Huawei és a 4iG

A 4iG a Huaweijel fejleszt felhőt, a platform a hazai és a Magyarországra települő kínai nagyvállalatoknak készül.

Kína és Magyarország kapcsolata mindig is erős és töretlen volt, ez a jövőben is így fog maradni – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter pénteken egy budapesti sajtótájékoztatón, ahol a Huawei és a 4iG vezetői együttműködési megállapodást írtak alá.

A két társaság megállapodása arról szól, hogy Magyarország a legjobbakkal akar együtt dolgozni – emelte ki Nagy Márton.

Hszia, uram, örök barátság érdekel? – SzavazóFülke #9

Hogyan passzol a Titanic zenéje Hszi Csin-ping szavaihoz? Hogyan lehet pillanatnyi önkívületben meginvitálni egy iráni holokauszttagadót? Bűnsegéd vagy szimplán szerencsétlen a Fidesz a gyermekvédelmi törvény módosításaival? Magyarnak való vidék-e a vármegye? Ezekre válaszolt Ésik Sándor és Nagy Iván László választási műsorunk legújabb epizódjában.

Gao Weijie, a Huawei Technologies Magyarországért és Nyugat-Balkánért felelős vezérigazgatója elmondta, hogy a fair, átlátható, objektív és barátságos piaci környezet Magyarországon arra bátorítja a Huaweit, hogy folyamatosan növelje befektetéseit.

Fekete Péter, a 4iG vállalatcsoport vezérigazgatója közölte, hogy a Vodafone Magyarország akvizícióját követően vált szorosabbá a Huawei és a 4iG kapcsolata, most pedig új fejezetet nyitnak az együttműködésben. Ez nem csupán a két vállalat stratégiai partnerségét erősíti, hanem reményeik szerint jelentősen hozzájárul Magyarország digitális fejlődéséhez és a két ország közötti gazdasági kapcsolatok erősítéséhez is. A Huaweijel egy olyan stratégiai partnerre tettek szert, amely innovatív és vezető megoldásaival kiemelkedik a globális technológiai vállalatok közül – mondta a vezérigazgató.

A 4iG és a Huawei helyszínen kiadott közös közleménye szerint a megállapodás célja, hogy a 4iG-csoport meglévő felhőszolgáltatása mellett új, közös felhőszolgáltatási platformot alakítsanak ki a hazai cégek, illetve a régióba települt kínai és távol-keleti nagyvállalatok számára. A társaságok annak lehetőségét is vizsgálják, hogy a jövőben a mesterséges intelligencia kutatására, fejlesztésére és alkalmazására közös innovációs központokat hozzanak létre.