Folytatódik a 444 számlagyársorozata, melyben a magát Nagymesternek hívató Fuzik Zsolt, a BKV volt informatikai igazgatójának viselt dolgait tárják föl.
Mesterházy Ernő, Demszky Gábor egykori főpolgármester tanácsadója is érintett lehet abban a számlagyár-botrányban, amelyben a nyomozati anyag szerint a magyarországi üzleti élet legnagyobb szereplőinek nevei is felbukkannak, többek között a 4IG, az Antenna Hungária és a T-Systems is, nem beszélve a BKV-ről és több önkormányzatról – áll a 444 cikkében.
A dokumentumok szerint a számlagyár vezetője a BKV egykori informatikai igazgatója, Fuzik Zsolt volt, aki állítása szerint 2017-ben Mesterházy Ernő kérésére mutatta be a korábban szexügyész néven elhíresült Varga Gergelyt a BKV takarítócége, a Prizma egyik vezetőjének (aminek a korábbi neve PQS volt). Fuzik azt állította, pusztán a találkozó megszervezése miatt havonta 4 millió forint jutalékot kapott (bár az nem derült ki, ezt pontosan kitől kapta). A tízezer oldalas nyomozati anyagban úgy fogalmaz, ennek a találkozónak a megszervezése volt élete legnagyobb hibája.
"Ezáltal anélkül, hogy bármit elkövettem volna, összefüggésbe hozható vagyok ezzel az üggyel. Azzal a cselekménnyel, hogy bemutattam a Vargának Sz. A.-t, ebből eredeztetve azt a látszatot keltette a Varga, hogy én voltam az ő főnöke.”
A portálhoz került nyomozati anyagok szerint a Fuzik–Varga–Mesterházy-trió még 2010 tavaszán a börtönben ismerkedett meg egymással. Az ügy szempontjából lényeges, hogy Mesterházyt akkor azzal vádolták, hogy túlárazott szerződést íratott alá a BKV akkori takarítócége, a PQS International Kft. és a fővárosi cég között, amivel indokolatlanul megdrágította a takarítás költségeit.
Mesterházyt ekkor minden vádpont alól felmentették, viszont érdekes, hogy Mesterházy újra azáltal vált érintetté egy bűnügyben, hogy a BKV takarítócége környékén "sertepertélt". Ugyanis Fuzik és Varga is azt állítja, hogy az előbbi Mesterházy kérésére mutatta be a Prizma menedzserének, Sz. A.-nak a börtönből frissen szabadult Vargát, aki priuszosként nehezen tudott volna jól fizető állást találni magának, így viszont egy a Prizma alá befűzött számlagyáras céget, a Top Hygiene Kft.-t kellett jó pénzért képviselnie, később pedig, amikor megszaporodtak a kellemetlen kérdések a vállalkozás körül, akkor gyorsan eltüntették, majd Varga a helyére lépő Easy Office Clean Kft. képviselője lett – olvasható a nyomozati anyagok alapján írt cikkben. Minderre azért volt szükség, mert a vállalkozások tulajdonosa, a stróman szerepkörében meglehetősen esetlenül mozgó, Gekkó fedőnevű férfi erre nem volt alkalmas.
A 444 kereste az ügy főbb szereplőit, Mesterházy Ernő egyetlen kérdésükre sem válaszolt, de nem reagált a Prizma menedzsere, Sz. A. sem, a Prizma csoport pedig közleményben határolódott el Fuzik Zsolttól, ugyanakkor azt elismerték, hogy korábban üzleti kapcsolatban álltak olyan cégekkel, amelyeket Fuzik tevékenysége miatt vont vizsgálat alá a NAV. Állítják azonban, hogy az ügy következtében ezekkel a cégekkel megszüntettek az együttműködést.
A számlagyár-botrány kirobbanásáról legelőször a HVG360 számolt be, az ezzel kapcsolatos anyagunkat alább találja:
Ugyanennek a nyomozásnak a folyománya a zuglói MSZP-t lefejező korrupciós ügy kipattanása is, amelynek keretében korrupcióval gyanúsították meg Horváth Csabát, Zugló polgármesterét és Tóth Csabát, a kerület országgyűlési képviselőjét.Hogyan épülhetett ki észrevétlenül a BKV-s szerződések mögött álló cégnél egy adócsaló maffia?
Hatalmas számlagyár működött annak az informatikai vállalatnak az árnyékában, amely Tarlós István főpolgármestersége idején nyerte el a BKV informatikai rendszerének üzemeltetését és fejlesztését, és a munkában egészen idén június végéig részt is vett.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.