Vége a lomha nehézfegyverek korszakának, a SpaceX szupergyors rakétákkal száll be a fegyverkezési versenybe.
Alig két hónap alatt három óriási megrendelést is kapott az amerikai hadseregtől a SpaceX magán űripari vállalkozás, és a Business Insidernek nyilatkozó szakértő szerint ezzel messze nincs vége a Pentagon és Elon Musk cége közötti együttműködésnek.
A Spacex augusztusban nyert az amerikai űrhaderő (Space Force) milliárd dolláros pályázatán rakéták fellövésére, majd alig két hónap múla egy 149 millió dolláros megállapodást ütött nyélbe a Pentagonnal olyan műholdak fejlesztésére, amelyekkel rakéták pályáját lehet a mostaninál pontosabban követni. Október 8-án pedig az amerikai hadsereg bejelentette, hogy a SpaceX-szel együttűködésben olyan szállítórakéta építésén dolgoznak, amely a jelenleg használt rendszereknél többszörös sebességgel képes fegyvereket eljuttatni lényegében bárhová a világon. A Times szerint ezzel - a mostani fél nap helyett - akár egy órán belül elérhetnék Floridából Afganisztánt.
Steve Nutt, a Dél-Kaliforniai Egyetem professzora szerint mindez az amerikai hadsereg azon törekvését tükrözi, hogy modernizálja a jelenleg lassú és körülményes szállítmányozást. Márpedig jelenleg ebben a szegmensben nem nagyon van alternatívája a SpaceX-nek, tekintve, hogy a hagyományos logisztikai beszállítók mennyire lomhák és drágák.
Steve Nutt szerint mindez a fegyverkezési verseny éleződését is jelzi egy olyan geopolitikai helyzetben, amiben egyre erősödnek a feszültségek az USA és más hatalmak, köztük Észak-Korea között.