A tudás már megvan Magyarországon az új ipari forradalom hatásairól, de sokkal többekhez kell eljuttatni – ezzel indokolják a GETomorrow programsorozat szervezői a nonprofit előadássorozat elindítását.
Legyen mindenki számára hozzáférhető a tudás, milyen hétköznapi változásokat hozhat a negyedik ipari forradalom, ne csak egy szűk, szakmai kör privilégiuma maradjon – ezzel magyarázta Szénássy Alex, a Laboratory Group alapítója a GETomorrow nevű kezdeményezés létrehozását. A programot a GE Magyarország, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) és a Laboratory Group indította el.
A GETomorrow céljának tekinti, hogy a jövővel kapcsolatos vitákat indítva és új technológiákat bemutatva felvázolja és bemutassa a jövőbeli globális ipari forradalom lehetséges hatásait a társadalom számára, a Magyarországon jelen lévő ipari szereplők bevonásával – mondta el Szénássy Alex. Azt is hozzátette: ez egy közösségi tudásközpont lesz, ami gyakorlatilag úgy működik, mint egy szabadegyetem. A terv szerint jövő februárban induló programsorozat résztvevői ingyenes előadásokat hallgathatnak, majd a szervezők ezekekről a videókat a neten is terjeszteni fogják.
A program nonprofit, a létrehozók elképzelése az, hogy minden hónapban egy tematikus, fókuszált előadássorozatot tartsanak. Ezeken olyan témákat járnának körbe, mint például hogy a robotizáció milyen változást hozhat a munkahelyek jövőjében, mit várhatunk a mesterséges intelligencia megjelenésétől, vagy hogy az új típusú közlekedés miként befolyásolja a város mobilitását. De szóba hoznák azt is, hogy a kommunikáció és a médiaipar miként alakulhat át, vagy épp az egészségügyben mire számíthatunk a technológia fejlődésével.
Szénássy Alex kérdésünkre elmondta: sok konferenciát tartanak már most is a hasonló témákról, de a GETomorrow kifejezetten az exponenciális technológiák magyarországi relevanciájával szeretne foglalkozni. A terveik között szerepel az is, hogy Budapest mellett több vidéki városba is eljuttassák a programot.