Vállalkozás hvg.hu 2017. május. 19. 22:08

Még a rendőröket is ráhívták a tévedésből rossz jegyekkel utazó váci osztályra

Egy 25 fős váci osztály 19 tagját bírságolták meg szegedi ellenőrök, mivel a kiránduló diákok nem helyi, hanem budapesti jegyeket érvényesítettek a villamoson.

Az osztálykirándulásra érkező gimnazista diákok osztályfőnöke egy szegedi újságárusnál vette a jegyeket, amelyeket a gyerekek a villamosra felszállva ki is lyukasztottak. A rövidesen feltűnő ellenőrök azonban felvilágosították őket arról, hogy nem szegedi, hanem budapesti vonaljegyekkel, tehát szabálytalanul utaztak, amiért büntetés jár, derül ki az RTL Klub Híradójának riportjából.

Az ellenőrök az egész osztályt leszállították, a pedagógus pedig hiába mutatta a néhány perccel azelőtt kiállított számlát a jegyvásárlásról: ő maga is akkor vette észre, hogy nem szegedi tiketteket kapott.

Mivel a diákok vitatták a büntetés jogosságát – és a fejenként 7 ezer forintos bírságot –, az ellenőrök rendőrt is hívtak a csoporthoz, így többüket igazoltatták is. Csak három órával később mehettek tovább a szállásukra.

Az osztályfőnök elmondta, hogy az ellenőröknek végül 19 lapot sikerült a 25 helyett kitölteniük, mert elfogyott a nyomtatványaik. A többieket elengedték, visszaadták a személyi igazolványukat.

A Híradó stábja megpróbálta kideríteni, hogyan történhetett ekkora tévedés, megkeresték az újságost is, akinél egyébként budapesti és szegedi jegyeket is lehet kapni. Kollégája azt mondta, a nő úgy emlékszik, hogy az osztályfőnök pesti villamosjegyeket kért tőle.

Az ellenőröket foglalkoztató cég írásban válaszolt az RTL Klub Híradójának kérdéseire. Azt közölték, hogy szerintük a kollégáik szabályosan jártak el, és helyesen szabták ki a büntetéseket. Hozzátették: méltányosságból nem engedhetik el a büntetést, ezt a szegedi önkormányzatnál kell kérvényeznie az osztálynak.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.