Vállalkozás hvg.hu 2017. március. 03. 13:33

Hatalmasat kaszált egy gimnázium a Snapchat tőzsdére lépésével

Miután a befektető apuka látta, hogy gyerekei mennyit pötyögnek a Snapchaten, meggyőzte iskolájuk igazgatóját, hogy növekedési alapjukból szálljanak be az akkor még a Stanford Egyetem kollégiumi szobájából vezetett cégbe.

Hatalmas sikernek bizonyult a héten a Snap tőzsdei bevezetése, amely 3,4 milliárd dollárt hozott a cégnek, piaci értéke most megközelíti a 24 milliárd dollárt.

A cég egészen elképesztő árazás mellett ment tőzsdére: a BUX összes papírja kevesebbet ér, mint az applikációt kiadó Snap Inc egyedül. Ráadásul már a bevezetés napján 45 százalékot emelkedett az árfolyam egyetlen nap alatt. Ugyanerre a teljesítményre a Facebooknak például 18 hónapra volt szüksége.

Ebből a nem mindennapi sikerből egy kaliforniai magán-középiskola, a Szent Ferenc Gimnázium is részesült, miután még 2012-ben 15 ezer dollárral beszálltak a cégbe. A kockázatos ám végül aranyat érő döntés Berry Eggers nyomására született, akinek gyerekei is az iskolába jártak. Andrew és Natalie Eggers rendszeres felhasználói voltak a Snapchatnek, ami felkeltette az egyébként befektető apuka figyelmét, aki cégén, a Lightspeed Venture Partnersen keresztül 500 millió dollárt fektetett a vállalkozásba. Az apuka meggyőzte az iskolát is, hogy növekedési alapjából fektessen egy kis pénzt a cégbe, amely most, a tőzsdei bevezetés után 24 millió dollárt kaszált - írja a Quartz.

Regisztrált már? Ezt az alkalmazást naponta 150 millióan használják

A Twittert is lehagyta az önmegsemmisítő üzenetküldésre alkalmas Snapchat, 150 millió ember minden egyes nap használja.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.