Szabó Yvette
Szerzőnk Szabó Yvette

Egyelőre meghiúsult a margitszigeti Hajós-Széchy Uszoda felújítása, mert csak drágább ajánlatok érkeztek a pályázatra, mint amennyi pénze van a Nemzeti Sportközpontoknak. Pedig a FINA 2017. évi Úszó-, Vízilabda-, Műugró-, Műúszó- és Nyíltvízi Világbajnokságáig már csak tíz hónap van hátra.

A munkálatokra három jelentkező is lett volna. Az egyik a Fertődi Építő, amely egy Luxemburgban élő, magyar származású üzletember, Kacsóh Gábor tulajdona. A másik az Épkar, amely a közelmúltban boltolt össze a felcsúti polgármester, Mészáros Lőrinc üzleti köreivel, egész pontosan a Duna Aszfalttal, hogy a Magyar Építő többségi részének a megszerzésével az egyik legnagyobb hazai építőipari cégcsoportot hozzák össze. A harmadik pályázó a Strabag lett volna.

Az ajánlatkérő azonban a tenderbontás után eredménytelennek nyilvánította az eljárást,

tekintettel arra, hogy az értékelés alapján legkedvezőbb ajánlatot tett ajánlattevővel történő szerződés megkötéséhez nem áll elegendő anyagi fedezet az ajánlatkérő rendelkezésére.

A margitszigeti uszodát azért újítanák fel, mert jövőre Budapesten és Balatonfüreden rendezik július 14-e és 30-a között a vízi világbajnokságot, és ez lenne az egyik helyszíne a versenyeknek.

A 2017-es úszó-világbajnokság teljes költségvetése már a 90 milliárd forintot közelíti, ebből eddig a legnagyobb falatot Garancsi István cége, a Market Építő hasította ki, amely 38 milliárd forintért építi meg az új Dagályt.

A vb-re elvileg felújítják a margitszigeti uszodákat, új medencét építenek a Balatonnál is, és nem utolsósorban óriási ugrótornyot húznak fel a Batthyány téren. Az építmény a Dunára is kinyúlik majd, emiatt az alsó rakpartot is ki kell szélesíteni.

A Margitszigeten a csatornázást is megoldják, ennek ötmilliárdos munkálatait a Rogán Antal belvárosi polgármestersége idején feltűnt építőipari vállalkozás, a Penta a Duna Aszfalt elől happolta el.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.