Vállalkozás hvg.hu 2015. március. 11. 12:10

A Bitcoin után itt a műkereskedelem digitális pénze, a BitchCoin

Egy galériával karöltve vezette be saját digitális valutáját, a BitchCoint egy fotóművész, aki így próbálja felkelteni a pénzemberek érdeklődését művészete iránt.

Sarah Meyohast a Bitcoin ihlette saját digitális valutájának létrehozására, amit a brooklyni Where galériával közösen vezettek be. A BitchCoinnal Meyohas célja, hogy olyan támogatókat szerezzen, akik nem feltétlenül vásárolnák meg egy konkrét képét, inkább csak befektetésként gondolnak a művészetre. A BitchCoinnal ugyanis nem egy adott művet, hanem gyakorlatilag egy olyan utalványt vehetnek, amit bármikor beválthatnak, és amelynek ára a művész iránti kereslet függvényében ingadozik – írja az Üzleti Innováció blog.

Egy BitchCoin jelenleg 100 dollárba kerül, ami át is ruházható. Egy Meyohas kép most 2500 dollárba kerül, de ha valaki 25 BitchCoint vesz helyette, akkor később is megkaphatja ennyiért a művész bármelyik művét, miközben a műkincspiac később akár milliókra is beárazhatja azt. Mayohas kezdetben egy művészeti galériát szeretett volna Bitcoin alapokra helyezni, de rájött, hogy akár ő maga is létrehozhat egy digitális valutát. A BitchCoin piaca február 15-én nyílt meg, a brooklyni Where galériában. Egyelőre 200 BitchCoint bocsátottak ki, Meyohas pedig egy igazi bankfiókban helyezte letétbe a fedezetként szolgáló fotókat. A Huffington Post cikke egyenesen a műkincs-kereskedelem megreformálásról ír, és bár a kezdeményezés még gyerekcipőben jár, annyi bizonyos, hogy Meyohas képeinek mindenképp jó reklámnak bizonyul, még akkor is, ha az iparágat nem forgatja fel.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!

hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?