Vállalkozás hvg.hu 2014. december. 17. 15:40

A Foodpanda felzabálta a NetPincért

A berlini székhelyű Foodpanda felvásárolta a piacvezető NetPincért, amivel gyakorlatilag rátette a kezét az egész magyar online ételrendelési piacra.

A gyakorlatilag kétszereplős online ételrendelés piaca egy kézbe került, miután a 15 éve piacvezető NetPincért felvásárolta a bő másfél éve, az Ételvitel Kft. akvizíciójával magyar piacra lépő berlini bázisú startup, a Foodpanda. Akkor beszámoltunk róla, hogy a magyar fejlesztésű és tulajdonú NetPincér.hu-nak egy nagy nemzetközi multival kell szembenéznie, miután a főleg Ázsiában ismert Foodpanda felvásárolta az egyik hazai konkurensét. Most a magyar cég is ugyanerre a sorsra jutott, miután a Foodpandánál belátták: aránytalanul nagy áldozatok árán tudnák csak letaszítani piacvezető pozíciójából.

„Gyakorlatilag az internettel együtt jött be Magyarországra, egy generáció nőt fel azzal a tudattal, hogy az online ételrendelés egyenlő a NetPincérrel, ami ezáltal a magyar ételrendelés Google-jává vált. A felvásárlás volt az egyetlen megoldás arra, hogy elkerüljünk egy olyan költséges marketingháborút, mint amilyet az OLX és a Jófogás vív – a szintén kétszereplős – online apróhirdetési piacért” – mondta el a vásárlás okát firtató kérdésünkre Kováts Dániel, a Foodpanda magyarországi ügyvezetője. Az árat az anyacég tőzsdei jelenlétére hivatkozva Kováts nem árulta el, azonban arra kitért, hogy az összeolvadás után a NetPincér megőrzi arculatát, és a megrendelők semmit sem fognak érzékelni a tulajdonosváltásból.

A NetPincér egy egyetemi kollégiumi szolgáltatásból nőtte ki magát; amíg 1999-ben 12 millió forintos forgalmat bonyolított, addig 2000-re ez az összeg már elérte a 49 milliót. Az online rendelések száma 2008-ban már meghaladta az egymilliót, a cég pedig többször elnyerte a Magyarországon az év legjobb internetes kereskedője díjat. A NetPincér korábbi tulajdonosa, Perger Péter a szerződésben vállat kötelezettségeire hivatkozva nem kívánt nyilatkozni. A Foodpanda globális vezetőjével készült korábbi interjúnkat ide kattintva olvashatja.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.