Használt PET palackokból nyomtathat ruhát a magyar tervező által fejlesztett találmánnyal, saját otthonában. Ahogy fogy az ásványvíz, úgy nő a ruhatár. Kovács Apor ötlete bejutott az Electrolux Design Lab párizsi döntőjébe, ahol hat versenyző közül hirdetnek győztest.
Kovács Apor PETE néven egy PET-palack-újrahasznosító eszközt tervezett, amely az üres műanyag flakonokból a felhasználó által megadott fazonban, méretben és színben nyomtatna ruhákat. Ötletével így nemcsak a környezetet segítene tehermentesíteni, de egyben az emberek változatos öltözködési igényére is alternatívát kínálna - írta meg a Piac&Profit.
„Idén az egészséges otthonok megteremtése témakörben vártunk formatervezési ötleteket a fiatal tervezőktől. A beérkezett 1700 nevezés közül végül hat versenyző jutott be a döntőbe, akik – legyen szó akár az egészségesebb étkezésről vagy a fenntarthatóbb életmódról – igazán innovatív és eredeti ötletekkel válaszoltak arra a kérdésre, hogyan fogunk élni a jövőben” – mondta el a döntősök nevének bejelentése kapcsán Lars Erikson, az Electrolux formatervezési igazgatója és a Design Lab verseny zsűrijének elnöke.
Lars Erikson mellett a H&M kreatív tanácsadója, Margareta van den Bosch és a Svéd Ipari Formatervezési Alapítvány ügyvezető igazgatója, Robin Edman alkotja a 2014-es verseny zsűrijét. Ők hárman döntenek arról, hogy a hat döntős versenyző közül ki nyeri meg a 12. Electrolux Design Lab versenyt, és vele együtt az 5000 euró összegű jutalmat és a hat hónapos fizetett gyakornoki állást az Electrolux globális tervezőközpontjában. A második díjazott 3000, a harmadik helyezett 2000 euró összegű jutalmat vehet át.
A verseny közönségdíjasa idén az elődöntős versenyzők közül kerül ki. A közönség október 15-éig szavazhatott a neki legjobban tetsző pályaműre, aminek kilétére szintén a november 12-ei párizsi döntőn derül fény.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!