Vállalkozás hvg.hu 2014. május. 26. 11:14

Így lehet piszok sikeres a munkájában

A Harvard Business School egyik tanulmánya szerint ha a munkanap végén 15 percet azzal töltünk, hogy leírjuk az aznap velünk történteket, és kiemeljük a jó történéseket, akkor jobb teljesítményt tudunk elérni, mint ha nem foglalkoznánk ezzel.

Egy egyszerű módszerrel komolyan meg lehetne nyomni a hatékony munkavégzést. A Harvard Business School egyik tanulmánya szerint érdemes lehet minden munkanap végén 15 percet arra szánni, hogy leírjuk, pontosan mi történt aznap a munkahelyen és mit csináltunk jól – írja a Business Insider.

A kutatók két csoportra osztották a résztvevőket, az egiyk csoportnak 10 napig kellett írniuk az aznapi munkahelyi történéseket, le kellett írniuk azt is, hogy mi az, amit jól csináltak akkor. A kontrollcsoportnak nem kellett naplót vezetnie.

A kutatók azt találták, hogy akik leírták, hogy mi történt velük aznap, mit csináltak jól, ott nagyobb volt az önreflexió is, rendszerezni tudták azokat a pontokat, ahol javulni lehet. A naplózós csoport 23 százalékkal jobb teljesítményre volt képes a munkahelyen, mint az a csoport, melynek nem kellett foglalkoznia rendszeres jegyzeteléssel.

A kutatás egyik vezetője, Francesca Gino szerint azzal, hogy leírjuk az élményeket, benyomásokat, rendszerezni tudjuk a napunkat, így azt is, hogy mit csináltunk jól, vagy rosszul, és így a szemünk előtt is le van írva – nem csak gondolatban létezik – az, hogy miben teljesítünk jól, és hol kell javítanunk.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.