Hogyan lesz a gyerekből jó vállalkozó?
Logótervezés, társasági szerződés, részvények és osztalék – mindez szokványosan cseng a mindennapi életben, hiszen hozzátartozik egy vállalkozás elindításához és ügymenetéhez. Egy pécsi iskolában azonban nem vállalkozók, hanem általános iskolások viszik az üzletet.
„Minden diáktól ötszáz forintot kértünk a kft. megalapításhoz. Sokan nem tudták befizetni ezt az összeget, ezért a diákönkormányzattól kértünk kölcsön. A vásáron, ahol a gyerekek először vettek részt a termékeikkel, 24 ezer forint volt a bevétel, így vissza tudták fizetni a kölcsönt. Most egy kirándulásra gyűjtenek” – mesél Keppert Ildikó tanár, a pécsi vállakozás mentora a Csodagyár Kft. megalakulásásról. A pécsi Felső-vámház Utcai Általános Iskolában idén októbertől, a Decsi Általános Iskolában 2004 óta foglalkoznak diákvállalkozásokkal.
„Összegyűjtöttük, majd egy szavazáson választottuk azokat a termékeket, amelyeket érdemes lenne gyártani. Háromféle termék mellett döntöttünk, és mindegyikről piackutatást végeztünk. Azt szerettük volna megtudni, hogy megvennék-e ezeket a termékeket az emberek, és mennyit fizetnének érte, milyen változtatást javasolnak. Utána megterveztük a logónkat, és üzleti tervet írtunk. Végül elkezdtük a gyártást” – szól a decsi vállalkozás negyedikes ügyvezető igazgatójának beszámolója. Az üzletben minden felelősség a gyerekeké, ők szervezik és irányíják a vállalkozásokat.
A folytatásért kattintson ide!