2010. május. 20. 15:17 MTI Utolsó frissítés: 2010. május. 20. 15:00 Karrier

Egy lépés a fiatalkorúak munkaerő-piaci beilleszkedéséért

Nagy többséggel elfogadta az Európai Parlament (EP) csütörtökön Strasbourgban az egyetemek és vállalkozások közti együttműködésről szóló jelentést, amelyet eredetileg még Schmitt Pál terjesztett elő néppárti EP-képviselőként. A jelentés célja, hogy segítse a fiatal diplomások munkaerőpiaci beilleszkedését.

A dokumentumról a korábbi tervek szerint áprilisban szavazott volna az EP, de az izlandi vulkánkitörés okozta közlekedési nehézségek miatt a határozathozatalt májusra halasztották. Mivel Schmitt Pált az Országgyűlés elnökévé választották, európai parlamenti mandátuma megszűnt, így a végszavazásnál a jelentésének Marco Scurria olasz néppárti képviselő mutatta be.

Az elfogadott EP-állásfoglalás szerint a felsőoktatás és a vállalkozások együttműködése kölcsönös előnyökkel jár, mivel az egyetemek közvetlen visszajelzést kaphatnak a cégek elvárásairól, míg a vállalkozások részvétele a kutatási-képzési programokban versenyelőnyhöz juttathatja őket. A jelentés felszólítja az Európai Bizottságot, hogy dolgozza ki az egyetemek és vállalkozások közti "mobilitás" jogi kereteit, és ismerje el a tanulás azon speciális formáját, amelynek során a hallgatók és oktatók közvetlen, gyakorlati tapasztalatra tehetnek szert, a szakemberek pedig felfrissíthetik elméleti ismereteiket, de akár posztgraduális képzésen is részt vehetnek.

 

hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?