2008. szeptember. 02. 14:50 MTI Utolsó frissítés: 2008. szeptember. 02. 14:44 Karrier

Többezres elbocsátások a világ vezető bankjainál

A Commerzbank és a Dresdner ügylete - amelynek keretében a Commerzbank felvásárolja a Dresdner Bankot és mintegy 1,9 milliárd eurós költségmegtakarítást tervez 9 ezer munkahelye megszüntetésével, illetve a deficites Dresdner Kleinwort beruházási bank átalakításával - ismét ráirányította a figyelmet a világ nagy bankjainál lezajlott, vagy tervezett elbocsátásokra a jelzálog-hitel válság kirobbanása óta.

Az Egyesült Államok második legnagyobb bankja, a Bank of America a következő két évben 7500 munkahely megszüntetését tervezi, miután lezárja a legnagyobb amerikai jelzáloghitel bank, a Countrywide Financial pénzintézet megvásárlását. Ettől függetlenül további 3 ezer állás szűnik meg a banknál a vállalati és a befektetési üzletágban.

A Citigroup 14 ezer munkahelyet számolt fel az idén, míg a Credit Suisse 1320 munkahelyet szüntetett meg tavaly óta, többségében a befektetési üzletágban.

A legnagyobb német pénzintézetben, a Deutsche Bankban 450 embert bocsátottak el a vállalati és a befektetési üzletágban 2008-ban.

A világ legnagyobb értékpapír-kereskedő cége, a Goldman Sachs több száz befektetési bankárt bocsátott el idén júniusban. Januárban közölték a cégnél, hogy a globális munkaerő állomány 5 százalékától, azaz 1500 dolgozótól kívánnak megválni.

A JPMorgan májusban közölte, hogy a Bear Stearns 7600 dolgozója veszítheti el állását annak következtében, hogy a JPMorgan megveszi a befektetési bankot. Még a felvásárlás előtt 2007 augusztusban a JPMorgan 1500 fős elbocsátást jelentett be.

Európa legjobban sújtott bankja, az UBS 7 ezer munkahelyet számolt fel 2007 óta elsősorban a befektetési üzletágban.

Európa negyedik legnagyobb bankja, az Unicredit 100 ezer dolgozójából 9 ezer elbocsátását tervezi Németországban, Ausztriában és Olaszországban.

Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.