Hat ok, amiért nem jutsz el az állásinterjúig
A legtöbb álláskereső mérföldkőnek tekinti, ha állásinterjúra hívják, és bízik a sikerben, holott a felvételi beszélgetés csak egy lépcsőfok. Más kérdés, hogy rögös az út idáig, a jelentkező könnyen kieshet az előszűrésen. Hibák, amelyek kiütnek a nyeregből.
Figyelmetlenség
Minden vállalatnak megvannak a jól bevált szokásai: milyen úton-módon várják a meghirdetett állására pályázók jelentkezését, önéletrajzát. Akadnak cégek, amelyek az önéletrajzot postai úton várják, mások csak az e-mailben beérkező cv-ket fogadják, sőt, egyre többen elvárják, hogy a jelentkezők saját kezűleg töltsék fel cv-jüket fel a cég weboldalára. Tartsd szem előtt ezeket az alapvető kikötéseket, ellenkező esetben ugyanis biztos lehetsz benne, hogy cv-d nem jut el az interjúztatóig.
Általános önéletrajz, hiányzó részletek
© sxc.hu |
Lemaradt a kísérőlevél
Egyre több vállalatnál elvárás, hogy a jelentkező csatoljon önéletrajzához kísérőlevelet, ebből ugyanis többnyire kiderül, hogy a továbbiakban érdemes-e foglalkozni a jelölttel. A kísérőlevélnek tartalmaznia kell, hogy a jelentkező miért pályázta meg az adott állást, milyen képzettsége van – utalni kell rá, hogy az adatokat, életrajzi információkat az interjúztató és a munkáltató az önéletrajzban megtalálja-, és udvariasan érdemes megköszönni, hogy a kompetens személy elolvassa majd a beküldött önéletrajzot is. A kísérőlevél fél oldalnál - nyolc-tíz mondatnál ne legyen hosszabb.
Hiányzó kulcsszavak, nyelvi igénytelenség
Hogyha önéletrajzodat nem a megadott kritériumok alapján írod meg: nem áttekinthető, nem tagolt, hemzseg a helyesírési hibáktól, és hiányoznak belőle a kulcsszavak, amelyek alapján az előszűrést végző HR-esek átlátják a helyzetet – a jelölt megfelel-e az elvárásoknak -, ne csodálkozz, ha cv-d a kukában végzi, és erről nem értesítenek. A kulcsszavak legyenek hangsúlyosak, szembeötlőek - emeld ki őket -, hogy a kiválasztást végző szakembernek ne kelljen egy ömlesztett szövegből kibogarásznia a számára értékes adatokat.
Rossz helyre küldött cv
Ha önéletrajzodat nem a megfelelő címzettnek küldöd, szinte kizárt, hogy bármilyen visszajelzést kapsz. Nem tudod, potosan hová kell küldened? Ez esetben tüntesd fel az e-mail tárgyában, hogy milyen pozícióra pályázol, és a scatolmány önéletrajzodat tartalmazza. Az is jó megoldás lehet, ha visszaigazolást kérsz a levél elolvasásáról, így megtudod, eljutott-e a címzetthez.
Nem érdeklődsz?