Somkuti Bálint belátta, hogy hibát követett el.
„Sajnálom, hogy az előző posztomban leírtakkal sokakat megbántottam. A következményeket vállalom, sajnos aki egyedül kezeli a Facebookját, az belefut ilyen hibákba” – írta Somkuti Bálint, aki néhány órával ezelőtt még a Szuverenitásvédelmi Hivatal kutatója volt, ám kirúgták, miután a november 4-i nemzeti gyásznapon sikerült azt posztolnia, hogy „aki a túlerőt nem tiszteli, az nem hős, hanem bolond”.
Az orosz–ukrán háború eseményeit rendre a moszkvai irányvonalnak megfelelően elemző Somkuti is érezhette, hogy ezúttal túltolta a biciklit, ugyanis alig néhány percen belül cizellált egy kicsit a kijelentésén, amit arra módosított, hogy „aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem hős, hanem bolond”.
A Somkuti bejegyzéséről szóló cikkünkben felidéztük, hogy a kutató korábban Pongrácz Gergely példáján keresztül már megpróbálta elővezetni ezt a véleményét. Pongrácz ugyanis a Corvin köz parancsnokaként úgy döntött november 4-én este, hogy nincs értelme tovább harcolni, és csapata egy részével beszüntette az ellenállást, majd elhagyta az országot. A Corvin köz Pongrácz előtti parancsnoka, Iván Kovács László azonban folytatta az ellenállást, és ezért az életével fizetett: elfogták, halálra ítélték és kivégezték.
Somkuti fenti megállapításából az következne, hogy az Iván Kovácshoz hasonló szabadságharcosok nem hősök, hanem bolondok. A Szuverenitásvédelmi Hivatal szakértőjét az eltelt órák folyamán valaki figyelmeztethette erre a malőrre, mert egy harmadik (egyelőre véglegesnek tűnő) változtatással „aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem elsősorban hős, hanem bolond”-ra módosította a bejegyzését. Ezzel már csak azt sugallta, hogy vannak az időben lelépő hősök és a bolond hősök, akik feláldozzák az életüket. Nem csoda, hogy ennek az ámokfutásnak a láttán sebtiben megküldték neki a selyemzsinórt.