Jelen Tamásra az ügy koronatanúja terhelő vallomást tett, az ügyészség azonban nem árulta el, hogy megvádolták-e a férfit.
Augusztus 22-én vádat emelt az ügyészség több politikus ellen is. Vád alá került például Zugló októbertől leköszönő polgármestere, Horváth Csaba, a városrész korábbi országgyűlési képviselője, Tóth Csaba, de az MSZP erős embere, Molnár Csaba, valamint Baja Ferenc is. Mindannyiukat azzal vádolja az ügyészség, hogy korruptak, és valamilyen szinten érintettek a BKV informatikai üzemeltetését érintő botrányban, valamint zuglói és újbudai parkolási ügyekben. Az ügyészség annyit elárult a vádemeléssel egyidőben, hogy több vádlott is van, a négy szocialistán kívül azonban mások nevét nem tette közzé.
A 444 most azt írja, hogy forrásaik szerint
a feltételezett bűncselekményeket szocialista és fideszes szereplők közösen hajtották végre.
A bűnügy koronatanúja a portál szerint nem csupán szocialista, de fideszes politikusokra is tett terhelő vallomást. A fideszesről ráadásul azt mondta, hogy ő is vett át kenőpénzt. Az ő nevét az ügyészség nem hozta nyilvánosságra. A 444 hozzátette: közelebbről vizsgálva magát az ügyet kiderül, hogy lehetetlen lett volna fideszes közreműködés nélkül végrehajtani mindazt, amivel az ügyészség vádolja a politikusokat. A portál ráadásul évekkel ezelőtt egyszer már bizonyította: a politikai oldalak közötti együttműködés egyáltalán nem elképzelhetetlen, ha parkolási mutyikról van szó.
Évekkel ezelőtt, 2021 nyarán a NAV és a TEK az ország nyolcvan helyszínén csapott le az üggyel kapcsolatban. A hivatalos kommunikáció szerint egy olyan bűnszervezetet számoltak fel, amely nagyüzemben termelt teljesítés nélkül számlákat, ezzel mintegy adócsaló szolgáltatást nyújtva az ügyfeleknek. Ebben az ügyben érintettek olyan gigavállalatok is, mint a T-Systems, a 4iG, az Antenna Hungária, vagy a BKV. Ekkor kapták el Fuzik Zsoltot is, aki előbb a BKV, majd a CBA informatikai igazgatója is volt. Fuzik kitálalt a nyomozóknak, azt mondta, a számlagyártás mellékes volt, valójában politikusokat fizettek le azért, hogy az ő cégükre bízzanak nagy informatikai munkákat. Ezeket aztán masszívan túlárazták, a feladatok egy részét kiszervezték, majd a projektekbe kamu alvállalkozókat fűztek be, akik kamuszámlákat adtak és így kiszívták a profitot.
Ez történt az ügyészség szerint a BKV-s, valamint az újbudai és a zuglói parkolást érintő informatikai tenderekkel is, Horváth Csaba és Tóth Csaba pedig szerintük havi 10-15 milliót kerestek a bizniszen. A bruttó 48 milliárdos BKV-deal elsikálásáért Baja Ferenc 30 milliót kért, később 7 milliót, majd havi 2-3 millióval érte be. Az ügyészség szerint ebbe jelentkezett be Molnár Zsolt, aki még negyvenmilliót kért a bizniszből.
Minderre az ügyészség Fuzik vallomása nyomán jutott. De Fuzik beszélt nekik arról is, hogy fideszes érintettje is van az ügynek:
Jelen Tamás, aki a kormánypárt jelöltje is volt korábban, majd az Északdunántúli Vízmű Zrt. vezérigazgatója is.
Jelen 2017-ben a zuglói gazdasági és közbeszerzési bizottság fideszes delegáltja volt, ahol a kerületi fizetős parkolási tendert előkészítették, megvitatták. Fuzik, valamint egy másik parkolási vezető is terhelő vallomást tett Jelen Tamásra. Jelennel kapcsolatban érdekes, hogy őt a másik parkolási balhés kerületből, Újbudáról dobta át a Fidesz Zuglóba.
Jelen a portálnak nem akart nyilatkozni. Az ügyészség azt írta a 444-nek, hogy nem fogják elárulni, kik az ügy további vádlottjai, sőt, figyelmeztették is őket, hogy nem írhatják le a névtelen érintettek nevét, mivel ők nem közszereplők.