Itthon hvg.hu 2024. május. 21. 18:55

Pressman a külügyet ért orosz hackertámadásról: Az Egyesült Államok egy ideje már kapcsolatba lépett a magyar kormánnyal

Az amerikai nagykövet szerint ez az eset is jelzi azt a fenyegetést, amit Oroszország jelent.

David Pressman amerikai nagykövet is megszólalt a Külgazdasági és Külügyminisztérium informatikai rendszerét ért orosz hackertámadás ügyében.

„Az Egyesült Államok egy ideje már kapcsolatba lépett a magyar kormánnyal ebben a témában. Ez az eset is jelzi azt a fenyegetést, amit Oroszország jelent a szövetségeseinkre, a fenyegetést, amit Oroszország jelent a régióra és azt, hogy milyen komolysággal kell reagálnunk erre a fenyegetésre” – mondta Pressman az RTL Híradónak.

Ahogy a hvg.hu is írt róla, két évvel ezelőtt Direkt36 tárta fel, hogy orosz hackerek megtámadták a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium informatikai rendszerét, ezzel számos belső és egyben érzékeny adathoz jutottak hozzá. Szijjártó Péter tárcája akkor ezt kampányhazugságnak minősítette, de nemrég a 444 birtokába jutottak olyan dokumentumok, amelyek egyértelműen bizonyítják, hogy ez igenis megtörtént.

A lap május 13-án, már a dokumentumok birtokában megkérdezte Szijjártót, hogyan lehetséges az, hogy feltörték a külügy informatikai rendszerét, ő azonban azt válaszolta, hogy neki nincs tudomása orosz támadásokról, amikor pedig szembesítették a bizonyítékokkal azt mondta, „az erre hatáskörrel és képességgel rendelkező szervezetek” megtették a szükséges lépéseket.

Néhány nappal ezelőtt az aHang oldalán aláírásgyűjtés indult, a petícióban azt követelik, hogy a külügyminiszter azonnal mondjon le, illetve indítsanak teljes körű vizsgálatot.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.