Itthon hvg.hu 2024. február. 09. 19:38

Elfoglalták a velencei magyar tiszteletbeli konzulátust a lábbilincsben bíróságra vitt olasz nő szimpatizánsai (videóval)

A tüntetők Ilaria Salis szabadon engedését követelték.

A Rivolta Szociális Központ péntek reggel megszállta a velencei magyar konzulátust. Transzparensekkel és megafonnal követelték a kéz- és lábbilincsben bíróságra vitt olasz nő szabadon bocsátását – írja a RAI. „Szabadságot Ilaria Salisnak” – állt azon a molinón, amelyet a mintegy 30 olasz antifasiszta tüntető vitt magával.

 

Miközben Carlo Nordio igazságügyi miniszter Padovában tartózkodik, a tüntetők üzenetet akartak küldeni, azt követelve, hogy engedjék szabadon a tavaly február óta Magyarországon fogva tartott nőt.

„Azért vagyunk itt, mert a szabadságát akarjuk, mert ez a per egy bohózat, amely csak az antifasizmust akarja megbüntetni egy olyan államban, ahol a migránsellenes járőrözést a határokon nemcsak megtűrik, hanem támogatják is”

– magyarázták a tüntetők.

 

Az ügyben kerestük a külügyminisztériumot is, amennyiben választ kapunk, frissítjük cikkünket.

Ilaria Salist azzal vádolják, hogy társaival tavaly februárban Budapesten embereket vertek meg az utcán. Az ügyből január végén lett botrány, amikor a nőt kéz- és lábbilincsben vitték a bíróság elé. Később diplomáciai szintre emelkedett a történet, berendelték a római magyar nagykövetet, később Szijjártó Péterrel is beszélt Antonio Tajani olasz külügyminiszter, majd még az EU Tanács február 1-jei rendkívüli ülése előtt Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnökkel.

Az ügy részleteiről ebben a cikkben írtunk bővebben.

A „láncra vert" olasz anarchista nő esete: tényleg túlkapást követtek el a magyar hatóságok?

Már Orbán Viktor és Giorgia Meloni olasz miniszterelnök közötti tárgyaláson is terítékre került annak az olasz nőnek az ügye, akit azzal vádolnak, hogy társaival tavaly februárban Budapesten embereket vertek meg az utcán. Az Ilaria Salis és társai elleni eljárás tocsog a politikától: az antifák eleve politikai okok miatt támadtak meg embereket, a kormány pedig kezdetben politikai okokból mosta össze a támadókat a „nemzetközi baloldallal".

Hirdetés