Itthon hvg.hu 2021. május. 07. 08:15

Kálmán Olga fenyegetője: „Minden elképzelést felülmúlóan gyűlölöm a baloldalt”

A Győrben élő férfi szerint “a baloldal mérhetetlen gyűlölködést folytat ellenük, jobboldali érzelmű emberek ellen".

„Iszonyatosan, minden elképzelést felülmúlóan gyűlölöm a baloldalt. Nem titkolom, rengeteg politikusnak írtam már mérhetetlenül mocskolódó, gyűlölködő levelet. Kálmán Olga csak az egyik a sok közül. A családban mindenki jobboldali, de messze én gyűlölöm a legjobban őket, köztük Kálmán Olgát is” – mondta az a férfi a Blikknek, aki a napilap szerint korábban fenyegető üzeneteket küldött a DK elnökségi tagjának.

Az 53 éves férfi Győr egyik kertvárosi részén él idős édesanyjával. Az ő profilját használta az üzenetek elküldéséhez, amit állítása szerint azért tett, mert a tudakozó nem tudott neki elérhetőséget adni Kálmán Olgához. A férfi azt is mondta a lapnak, hogy “a baloldal mérhetetlen gyűlölködést folytat ellenük, jobboldali érzelmű emberek ellen”, és “ezt nem lehet tovább elviselni, kibírni és elfogadni”.

Nincs mitől félnem, nem követtem el bűncselekményt, csak a véleményemet írtam le. Talán drasztikusan fogalmaztam, de természetesen soha nem váltottam volna be a fenyegetést. Biztosan nem fogok börtönbe menni Kálmán Olga miatt”

– mondta.

Az ügyben a BRFK az életet, testi épséget, egészséget sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény bekövetkezése látszatát keltve elkövetett zaklatás vétségével gyanúsítja V. Gábort, aki szabadlábon védekezhet.

Mint mondta, a feljelentést követően négy rendőr ment ki hozzá, “elvitték a számítógépet és két telefont, aztán bevittek kihallgatásra. Tanultam az esetből, megígértem nekik, többé nem fogok ilyet csinálni, ilyen levelet írni. Hogy bocsánatot kérek-e Kálmán Olgától? Majd ha előbb ő bocsánatot kér Orbán Viktortól a gyalázatos kijelentéseiért” – tette hozzá.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.