A fideszes orvos-polgármester gyalázatnak nevezte, hogy Dézsiné Szentes Veronika nem végezheti tovább vezető asszisztensi munkáját, mert a házastársa.
Feleségének címzett, de az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szabályozás egy további, nehézségeket okozó kitételére hívta fel a figyelmet Dézsi Csaba András, Győr fideszes polgármestere, a Petz Aladár Egyetemi Oktatókórház kardiológusa a Facebook-oldalán.
„Kedves Vera! Sajnálom, hogy idő előtt vége a közös munkánknak abban a szívkatéteres laborban, amit közösen építettünk fel és közösen működtettünk szívvel, lélekkel az elmúlt 17 év során.
Csak azért büntetnek téged azzal, hogy holnaptól már nem végezheted azt a társadalmilag is kiemelkedően fontos munkát, amiben a szakmádban, az országban az egyik legjobb vagy, mert a feleségem vagy. Ez szerintem gyalázat!”
– fogalmazott Dézsi.
"Inkább eladom az autóm, ha odáig fajul a helyzet" - távozó és maradó egészségügyi dolgozókkal beszéltünk
Azt is hozzáette: „Hiányozni fogsz a műtőből! De csak addig, amíg én is be tudok menni oda. Ja, nem szórakozni, hanem életeket menteni! Ettől persze a közös magánéletünk lehet, hogy még boldogabb lesz. A közös életművünket már megalkottuk, köszönöm, hogy segítettél, nélküled nem ment volna.”
A bejegyzést kiszúró Telex szerint az orvos-polgármesterre és feleségére, Dézsiné Szentes Veronikára – aki vezető asszisztensként dolgozott mellette a kardiológiai osztályon – vélhetően az új jogviszonynak az a pontja vonatkozhat, amely előírja, hogy „a vezető, továbbá a pénzügyi kötelezettségvállalásra jogosult egészségügyi szolgálati jogviszonyban álló személy munkakörével, vezetői megbízásával összeférhetetlen, a) ha hozzátartozójával irányítási (felügyeleti), ellenőrzési vagy elszámolási kapcsolatba kerülne.”
Dézsi esetében – írta a Telex – a polgármestersége miatt is összeférhetetlenség állhat fenn, az új szabályozás szerint ugyanis ahhoz, hogy a jövőben mindkét pozícióját megtarthasa, engedélyt kell kérnie az erre a kormány által kijelölt szervtől. A lap ugyanakkor emlékeztetett: kicsi az esélye annak, hogy Dézsi ne kapja meg az engedélyt, korábban ugyanis átírták az önkormányzati törvényt azért, hogy városvezetőként is folytathassa orvosként.
Azt, hogy milyen jelentős változások lépnek életbe hétfőtől az egészségügyben, s hogy ezek hogyan érintik a betegeket, ebben a cikkünkben szedtük össze:
Hálapénz nélkül, legálisan választana orvost? Ezt most épp nem tudja megtenni
Jelentős változások lépnek életbe hétfőtől az egészségügyben, összeszedtük a legfontosabb, betegeket érintő változásokat. Mától új pácienseit nem kezelheti ugyanazzal az orvos a magánrendelésén és az állami ellátásban. Noha a kormány ígért kivételeket - például a szülész-nőgyógyászoknak -, a részletszabályok vasárnap estig nem jelentek meg. Szakmai szervezetek kidolgoztak egy javaslatot a legális megoldásra, az azonban valahol elakadt.