A rendvédelmi dolgozók nem tudják, milyen vakcinát kapnának, és hogy milyen mellékhatásokkal kell számolniuk.
Több mint 120 ezer rendvédelmi dolgozó kaphatja meg a koronavírus elleni vakcinát, de sem az oltás várható helyéről vagy időpontjáról, sem az oltóanyag típusáról nem értesítették még őket – írja a Népszava.
A rendőrségnél január végén kezdték el felmérni az igényeket, ez alapján az ötvenezres állomány mintegy harmada oltatná be magát – közölte a Független Rendőr Szakszervezet (FRSZ) a lappal. Az FRSZ főtitkár-helyettese, Dávid Tibor a Népszavának elmondta, hogy a rendőrök között nagy a bizonytalanság, hogy ki milyen oltást kaphat. Abban bíznak, hogy tudnak majd választani.
A szakszervezet azt a tájékoztatást kapta az Országos Rendőr-főkapitányságtól, hogy a belügyi dolgozókat – börtönőröket, tűzoltókat és rendőröket – saját munkahelyeiken fogják beoltani, ebben pedig az Országos Mentőszolgálat és a területileg illetékes kórház munkatársai segítenek majd.
Hasonló arányról számolt be Salamon Lajos, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének (HTFSZ) elnöke is a lapnak. Értesülései szerint a vonulós tűzoltóknak is csupán 20–30 százaléka mondott igent az oltásra, sokan megvárnák, mi derül ki az oltás mellékhatásairól.
A büntetés-végrehajtás, a honvédség és pénzügyőrök esetében nem tudni, hogy lezárult-e már az igényfelmérés, valamint hogy hányan élnének az oltás lehetőségével. (Kezdetben egyébként az egészségügyi dolgozók körében is volt bizonytalanság az oltás miatt, azonban az idővel jelentősen csökkent – a szerk.)
Orbán Viktor január 22-én jelentette be, hogy – a Nemzeti Népegészségügyi Központ honlapján fellelhető hivatalos sorrendtől eltérve – két részre osztják a 60 évesnél idősebbek csoportját, először a krónikus betegséggel rendelkezők jutnak vakcinához, majd a rendvédelmisek, utánuk pedig azok a 60 évnél idősebbek, akik nem rendelkeznek alapbetegséggel. A péntek reggeli rádióinterjúban a miniszterelnök bejelentette, március 15-ig minden 60 év feletti, aki regisztrált, megkaphatja az oltást.