Itthon MTI / hvg.hu 2020. augusztus. 18. 14:40

Kijárási és látogatási tilalmat vezetnek be a Pesti Úti Idősek Otthonában

A fővárosi operatív törzs intézményvezetői kérésre rendelt el augusztus 19-től látogatási és kijárási tilalmat a Pesti Úti Idősek Otthonában – közölte a Főpolgármesteri Hivatal.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A Főpolgármesteri Hivatal közleménye szerint az intézményben jelenleg nincs fertőzött, de a Magyarországon is növekedő esetszámok miatt indokoltnak tartják az augusztus 19-től életbe lépő tilalmat. Állításuk szerint a fenntartó folyamatosan ellenőrzi a járványvédelmi protokollok, illetve a főpolgármester kilenc pontból álló fenntartói utasításának betartását. Hozzátették, hogy az idősotthon több hétre elegendő védőfelszerelést halmozott fel, a lakókat és dolgozóikat pedig rendszeresen tesztelik koronavírusra.

Az intézmény áprilisban került be az országos sajtóba, amikor Karácsony Gergely bejelentette, hogy öten megfertőződtek az otthonban. Nem sokkal később a betegek száma száz fölé emelkedett, ekkor az otthon lakóinak egy részét a Budakeszi és Budapest határán álló Országos Korányi Pulmonológiai Intézetbe szállították át. 

Az idősotthonok helyzetéről korábban itt írtunk bővebben:

"Úgy tör be a koronavírus-járvány az idősotthonokba, mint egy terrorista"

Gócpont alakult ki az egyik fővárosi idősek otthonában, ahol péntekig 151 koronavírusos beteget diagnosztizáltak, hét ember elhunyt. Világszerte sok helyen még így is rosszabb a helyzet, egyedül Milánó megyében 600 halálos áldozatot szedett a koronavírus az idősotthonokban. Egy olasz orvos fogalmazta meg, hogy a járvány terroristaként tör be ezekre a helyekre, ahol senkit sem kímél.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.