Egy augusztusi kutatás szerint a magyarok a fertőzöttek számának emelkedésére reagálva nagyobb hangsúlyt fektetnek a védekezésre, mint egy hónappal korábban.
Az Ipsos szerint Magyarországon kettős képet mutatnak a trendek: míg az emberek fokozatosan visszatérnek korábbi életstílusukhoz, addig a védekezésről sem feledkeznek el. Szerintük a fertőtlenítő kézmosás, illetve a másokkal való kézfogás és érintkezés kerülése az áprilisi szinten van.
Kiemelkedő viszont mind az áprilisi, mind pedig a júliusi szinthez képest a védőmaszkot viselők aránya. Mint írják:
Az eddig mért legmagasabb, 87 százalékos a szájmaszk viselésének aránya hazánkban.
A kutatás szerint a maszk általános védekezési forma, a magyarok életkortól, életviteltől függetlenül hordják ott, ahol kötelező. Viszont a járvány első hullámát övező pánikhullám csitultával egyre többet mozdulunk ki: a felmérésben megkérdezettek 52 százaléka jelezte csupán azt, hogy továbbra is kerüli a tömegközlekedést. Áprilisban a 64 százalék válaszolta azt, hogy nem hajlandó a vírus miatt használni a buszokat, villamosokat, vonatokat, metrókat.
A veszélyérzet csökkenésével nőtt az utazási kedv is: a felnőtt lakosság negyede, közel 1,8 millió fő tervez még nyaralást a nyár hátralévő részére, viszont a legtöbben maradnak belföldön. Az, hogy a magyar lakosság kerüli a külföldi utakat abból is látszik, hogy a megkérdezettek százaléka válaszolta azt, hogy repülőútját vagy elhalasztja, vagy lemondja.
(Képünk illusztráció)